Microsoft umožňuje streamovať obrazovku PC a mobilov do Xboxu

Xbox One Windows 10 streaming

Microsoft sprístupnil možnosť streamovania obrazu z iného zariadenia už aj na Xbox One.

Dlhodobo sa totiž dalo streamovať obraz z Xbox One na obrazovku počítača či tabletu s Windows 10, takže ste si takto mohli vychutnať Assassin’s Creed Origins aj keď bola tá najväčšia obrazovka v domácnosti práve obsadená. Spoločnosť však teraz sprístupnila svoju Wireless Display apku aj na Xbox, čo znamená, že teraz funkcia funguje aj obrátene: môžete si do Xboxu streamovať obraz z počítača či kompatibilného Android smartfónu.

Podmienkou je totiž podpora Miracast na zariadení, z ktorého chcete streamovať, čo sa na počítači dá vyriešiť kúpou patričného príslušenstva, ak ho ešte PC nepodporuje. Takto si v podstate môžete zo svojho Xbox One vytvoriť aj Steambox, keďže len takto si na Xbox môžete vychutnať niektoré tituly, ktoré na Xbox nevyšli – napríklad Nioh. Mimochodom, keď už píšem o hrách – na ich hranie cez streamovanie môžete využiť Xboxový ovládač.

Funkcia má však aj svoje obmedzenia. Nemôžete si napríklad streamovať obsah z Hulu a Netflixu, prípadne cez iné služby. Jednoducho, chránený obsah vám bude steramovať len čiernu obrazovku.

Wireless Display
Wireless Display
Price: Free

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

4 komentáre

 1. Jogurtik píše:

  Na iPhone nepůjde?

 2. Martin píše:

  A jak teda zprovoznit tzn miracast na pc abych mohl streamovat do xboxu

 3. Martin píše:

  Podle MS to pry jeste neni nic oficialního.

  I also validated that the link where you read the article is not an official Xbox News page. Here’s the correct link where you can see all those recent news, updates and any information you would like to know for the new features:

  https://news.xbox.com/en-us/

  You’re most welcome Martin! It’s been a pleasure assisting you with this. At this moment we don’t have any updates yet but you know what, I’m a gamer too and I also want this kind of feature!

  I want to let you know that here at Xbox we are always looking into improving the services and processes we have in place. And this is a request that some of my customers have raised as well. Rest assured that this feedback is heard and what I also can suggest is to post this suggestion at this website – https://xbox.uservoice.com/forums/363186–new-ideas. This lets you post your ideas on what we should do next and other gamers can actually vote for your idea. We do have specific group who reviews the ideas and suggestions posted on the said link and we act on it. I hope this would help. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *