Windows Store už umožňuje inštalovať aplikácie a hry na Xbox na diaľku

Windows Store icon

Jeden z najlepších updatov Windows Store je tu. Tento priniesol estetické upgrady aj jednu užitočnú vychytávku: možnosť inštalovať aplikácie a hry na Xbox One – na diaľku.

V praxi to znamená, že ak si si náhodou v škole alebo práci zmyslel zahrať nejakú hru na Xboxe a máš pri sebe len noťas či Windows fón, tak si ju vieš dať sťahovať z histórie nákupov a ona sa začne doma sťahovať. Teda len ak máš Xbox nastavený na režim Instant On. Platí to samozrejme aj o UWP appkách, ktorých je už celkom hojný počet.

Ďalšie zmeny sú už len estetické: tenký ukazovateľ priebehu inštalácie, rýchlosť sťahovania, presunuté tlačidlo Share, zrýchlený beh a načítavanie appky, vylepšené vyhľadávanie aj s tlačidlom Cancel, vylepšená galéria screenshotov, upravená notifikácia s možnosťou spustenia alebo pripnutia appky.

Windows Store Install on Xbox One

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *