Auto HDR funkcia z Xbox Series X|S prichádza na PC

Windows 10 S

Jednou z noviniek terajšej generácie konzol je funkcia automatickej konverzie obrazu do HDR. Znamená to, že aj bez nutnosti zásahu zo strany vývojárov si hráči môžu užiť tituly ako GTA IV alebo Tomb Raider s výrazne živšími farbami, niekedy aj s vyšším či stabilnejším snímkovaním.

Funkcia Auto HDR bola dostupná najprv exkluzívne pre Xbox Series X|S, no spoločnosť Microsoft ju prináša na počítače s Windows 10. Táto funkcia využívajúca AI na úpravu grafiky v reálnom čase, je zatiaľ dostupná v preview podobe na počítačoch. Vyžadovať bude predovšetkým HDR monitor a podmienkou je, aby tieto hry využívali DirectX 11 alebo DirectX 12. Celkom tak bude dostupných vyše 1 000 hier, ktoré dokážu funkciu využiť.

Auto HDR bude dostupné v rámci testovacej zostavy systému Windows 21337 a novších pre členov Windows Insider programu. Microsoft zároveň uviedol návod, ako si nastaviť funkciu v prípade, že patríte medzi testerov:

  1. Otvorte Nastavenia – Systém – Obrazovka
  2. Kliknite na Nastavenia Windows HD Color
  3. Nájdite v ponuke funkciu Používať HDR a zapnite ju
  4. Scrollujte ďalej a nájdite spínač Auto HDR. Zapnite ho.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *