Microsoft potvrdil, že Xbox Live po 18 rokoch mení názov na Xbox Network

Xbox Live Original Logo

18 rokov od spustenia siete Xbox Live ju Microsoft oficiálne premenoval. Novým názvom je Xbox Network, pričom na tento názov nás začala spoločnosť pripravovať už v predstihu vo svojich dokumentoch.

Spoločnosť začala označovať Xbox Live ako „Xbox Network“ najprv v licenčných podmienkach užívania služieb spoločnosti Microsoft (teda ten dokument, ktorý si nikto z nás nečíta). Najčerstvejšie sa začal tento názov objavovať aj v samotnom systéme. V najnovšej testovacej verzii systému sa totiž testerom namiesto „Upload to the Xbox Live“ objavila nová informačná hláška „Upload to the Xbox Network?“, a aj v samotnom prehliadači nahraných médií už bola sekcia „On Xbox Live“ premenovaná na „On the Xbox Network“.

Tejto zmene sa prispôsobil aj Larry Hryb, mediálny maskot platformy. Kým doteraz vystupoval ako Xbox Live’s Major Nelson, po novom je už len „Xbox’s Major Nelson“. Spoločnosť pritom dodáva, že dôvodom premenovania je snaha oddeliť internetové služby Xboxu od predplatného členstva Xbox Live Gold. To po dlhé roky slúžilo na hranie online multiplayeru. Len tesne pred príchodom Xbox One bola služba vylepšená a začala rozdávať hry zadarmo.

Neskôr bol Xbox Live Gold začlenený do služby Xbox Game Pass Ultimate, a začalo sa špekulovať o možnom konci. Spoločnosť ho síce oficiálne neoznámila, no minulý rok chcela až zdvojnásobiť ceny predplatného. Po novom totiž 6-mesačné členstvo malo stáť toľko, čo dovtedy 12-mesačné členstvo – 59,99€. Microsoft rýchlo zareagoval na odpor hráčov a rozhodnutie odvolal. Navyše ako bonus oznámil, že členstvo už nebude viac vyžadované na hranie free-2-play hier ako Fortnite, Call of Duty Warzone, či nadchádzajúci multiplayer Halo: Infinite. Neoznámil však, kedy toto bude uvedené do praxe.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *