Dynasty Warriors 9 ponúkne gigantický otvorený svet zložený zo všetkých predošlých hier

Dynasty Warriors 9

Nie nadarmo sú aziati pokladaní za majstrov herného priemyslu – Hideo Kojima, Shigeru Miyamoto, Hajao Miyazaki či bývalý šéf Nintenda Satoru Iwata. Svoje majstrovstvo chcú predviesť aj tvorcovia Dynasty Warriors 9, štúdio Omega Force.

Najnovší prírastok do série Dynasty Warriors je pokladaný za hotové znovuzrodenie značky, pričom deviatka sa pokúsi spojiť mapy zo všetkých predošlých častí do jednej gigantickej open-worldovej stredovekej Číny. Prekročiť Žltú rieku (Chuang-Che) trvá 5 minút skutočného času!

Vývojári pre Weekly Famitsu odhalili, že Tri kráľovstvá budú všetky na jednej mape a bude sa dať medzi nimi cestovať. Najlepšou voľbou na cestovanie bude jazda koňom, no hra by mala ponúknuť aj Fast Travel možnosť, aby ste sa vedeli rýchlo presunúť za akciou. Hlavné aj bočné misie budú mať na mape označenú aj obtiažnosť, takže viete, do čoho idete. Plnenie rôznych úloh vám umožní dokonca znížiť obtiažnosť questov. Samozrejmosťou budú aj zbrane a vráti sa lukostreľba. Ovládajú ju všetky hrateľné postavy.

Mimochodom, vrátia sa všetky postavy z predošlých hier a pribudnú aj nejaké nové. Systém levelovania je nahradený systémom progresie, ktorý je unikátny pre každú éru, v ktorej si hru zahráte. S presúvaním sa v časových obdobiach súvisia aj príbehy jednotlivých Warlordov. Každý žije vo svojom vlastnom období.

Na koniec dve špeciality: V hre je aspoň 10 veľkých miest a pri obliehaní máte možnosť si nastaviť scenár – používanie grappling hookov, možnosť zmeniť prostredie a veľa ďalšieho. Dynasty Warriors 9 je vo vývoji najprv na PS4, pričom vývoj je na 40% hotový a neskôr by ju vývojári chceli priniesť aj na ostatné platformy. Teda, viem si predstaviť že by som si to zahral na Xboxe. Alebo to aspoň skúsil.

via Famitsu; Gematsu; TwinFinite; XboxAchievements; IGN

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *