E3: Ubisoft ukazuje The Crew 2, pirátsku MMO Skull & Bones a Beyond Good & Evil 2

Ubisoft

Kým včerajší večer patril Xboxu, ten dnešný patrí Ubisoftu a jeho konferencia začína hneď oznámením novej Rabbids hry pre Nintendo Switch.

Hneď od samého začiatku si Yves Guillemot, šéf Ubisoftu, a Shigeru Miyamoto, šéf Nintenda, vyslúžili búrlivý potlesk. Nová hra nesie meno Mario + Rabbids: Kingdom Battle. Zdá sa ale, že konferencia začína podarenou show s Mario zbraňami. Hra je exkluzívna pre Nintendo Switch, vychádza 29. augusta/srpna a bola vo vývoji posledné tri roky. Je tak zároveň jednou z prvých hier, ktoré boli vyvíjané pre konzolu, ktorá bola vtedy ešte označovaná ako NX.

Hra má príbeh, v ktorom sa Rabbids zatúľajú do sveta Mushroom Kingdom a možno sa postarajú o jeho záchranu spolu s postavičkami ako je Mario či Princess Peach. Hra bola vyvíjaná európskym štúdiom a preto sa celkom odlišuje od bežných Mario hier, ktoré sú vyvíjané japoncami. To sa odrazilo aj na systéme bojov – tu sa hra dočasne zmení v ťahovú stratégiu, kde môžete na bojovom poli starostlivo vyberať ideálne útoky a pohyby a meniť taktiku.

Ďalšou veľkou novinkou, ktorej sa Ubisoft venuje, je Assassin’s Creed Origins. Hra bola vo vývoji posledné tri roky, začalo sa na nej pracovať už po vydaní Black Flag, presne ako odhalil minulý rok istý leaker na 4chane. Aj preto sa v hre objaví moreplavba, ktorá je podobne prepracovaná ako v AC IV. Ubisoft ukazuje trailer, v ktorom vidíme aj také špeciality ako záber leva, ktorý práve hryzie antilopu do krku a zabíja ju. Gameplay sme videli už včera.

Je čas posunúť sa ďalej a teraz nám Ubisoft ukazuje The Crew 2. Hra sa opäť odohráva v otvorenom svete USA, no už to nie je len o závodoch áut. Teraz je čas stať sa legendou každého motoršportu, aký poznáte – motorky, formule F1, závody lietadiel a aj lodí.

Paradoxne voči názvu sa tu však zatiaľ hovorí len o jednotlivcovi a nie o partii závodníkov, o čom bola pôvodná hra. Takisto tomu chýba temný príbeh a skôr to vyzerá na čisto závodnú záležitosť s tak trochu prevareným príbehom o získaní všetkých cien vo všetkých disciplínach, na ktoré si spomeniete. Hra vychádza začiatkom 2018 aj na Xbox One X. Už teraz je ale možné sa registrovať do bety.

Pokračuje to hrou South Park: The Fractured But Whole. Vidíme tu nový trailer, ktorý nás hypuje na hru, ukazuje nám možnosti customizácie hlavnej postavy a spomenutý je aj dátum vdania hry – 17. október/říjen 2017.

HM…. prekvapenie? Watch_Dogs 3?? Tak nie. Titul od Spectrevision, ktorý má byť niečo ako interaktívny film. Začína to veľmi divne, hovorí sa tu o integrácii ľudského vedomia do počítača a začína sa to akoby vymykať kontrole. Hra sa volá Transference a vychádza na jar 2018.

Teraz vidíme nové prekvapenie. Hra odohrávajúca sa v roku 1721 sústredená na pirátov. Tak sa zdá, že Assassin’s Creed Black Flag bol natoľko populárny, že nás čaká samostatná pirátska hra – Skull & Bones. Ubisoft potvrdzuje vyššie uvedenú domnienku a hra naozaj vychádza z AC IV. Bude to multiplayerová hra odohrávajúca sa vo vodách Indického oceánu.

Na rozdiel od Sea of Thieves však jeden hráč ovláda celú posádku. Preto aj keď hra ponúka Team vs. Team súboje, tak je to päť lodí proti piatim lodiam. Plus tu počujeme starý dobrý soundtrack z moreplavby z Assassin’s Creed. Hra bude mať aj betu, finálna verzia vychádza na jeseň/podzim 2018 s podporou Xbox One X a PS4 Pro.

Presúvame sa ďalej. Just Dance 2018 hneď s pesničkou Automatron od Jamiroquai. Predvedené to je tanečnou show. Hra vychádza na Xbox One, Nintendo Switch, PS4 a ďalšie platformy. Kupodivu aj na PlayStation 4.

South Park na mobily? Aj to je možné. Volá sa South Park: Phone Destroyer a je to bojovka, ktorá vychádza ešte tento rok na iPhone a Android.

Do vesmíru pocestuje aj Ubisoft s novou hrou Starlink: Battle for Atlas. Táto novinka vyvíjaná štúdiom z Toronta bude ďalšia multiplayerovka, v ktorej môže človek objavovať obrovský hviezdny systém Atlas, plniť v ňom questy, vyvíjať svoju loď a bojovať. Hra vychádza v roku 2018 na PS4, Xbox One a Nintendo Switch.

Steep je nádejný projekt a Ubi v ňom pokračujú. Na E3 práve oznámili novinky zamerané pre túto hru. Alebo sériu? Je to prvá veľká expanzia, ktorá vychádza ešte tento rok a je zameraná na Zimné olympijské hry 2018 v PjongČangu. Expanzia, teraz už známa ako Road nás tak zavedie do novej lokality

Far Cry 5 potvrdzuje, že príbeh je o šialenej sekte fanatikov, ktorí odrezali Hope County od zvyšku civilizácie. Nie je tu signál, nedá sa dovolať polícii a „Ľudia tu sú ku*va vystrašení“.

Ticho a tma. Zrazu vidíme futuristické Tokyo. Svet, ktorému vládnu zvieratá. Gangsterský podtón. To je Beyond Good & Evil 2 a verte mi, že človek nemá šancu vedieť, že to je pokračovanie tejto hry. Vyzerá to totiž ako úplne iný titul a jediné, vďaka čomu to rozpoznáte, je práve povedomá ženská tvár a nahnevané prasaco. Hra sa odohráva vo vzdialenom hviezdnom systéme a predtým, než sa narodila Jade. Takže tá povedomá tvár je… jej matka?

Tvorcovia lákajú na beta program, ktorý sa volá Space Monkey Program. Môžete sa doň registrovať na oficiálnom webe hry.

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár