Aj takto mohol vyzerať Xbox 360

Xbox 360

S prípravami na nastávajúcu generáciu konzol budúci rok môžeme čakať, že nás Microsoft opäť prekvapí novým designom konzoly a stanoví tak trend na najbližších pár rokov.

Je totiž jasné, že Project Scarlett ako nová generácia sa bude svojim dizajnom dostatočne líšiť od Xbox One, One S aj One X. Tu totiž Microsoft od začiatku zamýšľal konzolu ako multimediálne centrum pre celú domácnosť, čo sa odrazilo aj na jeho hranatom „obývačkovom“ dizajne. A ten sa zas drasticky odlišoval od oblých tvarov Xboxu 360. A ten mohol dokonca vyzerať úplne inak.

Užívateľ Redditu u/klove614 postol rané návrhy dizajnu Xboxu 360. Samozrejme sa ľudia čudovali nad tým, kam sa podela tá jedinečná zelená, ale človek nikdy nevie, čo sa môže stať počas vývoja. Nakoniec sme dostali biely (a neskôr tmavý) Xbox 360, ktorý stále vyzerá tak elegantne, ako keby vošiel do predaja len včera.

Tieto všetky tvary mohol mať Xbox 360. Nakoniec zvíťazil ten vpravo dole.

Samozrejme už počas svojej existencie prešiel ďalšími zmenami dizajnu a to, keď prišli modely Xbox 360 Slim a Xbox 360 E. Originál, Slim a E sa nelíšili len dizajnom, ale aj hardvérom, ktorý mali. Všeobecne je známe, že pôvodná konzola sa prehrievala, vyhadzovala chybu RROD a jej tvorcov stála oprava problému 1 miliardu dolárov. Slim priniesol menšie rozmery a vstavanú podporu Kinectu a tiež bol tichší. Model Xbox 360 E pre zmenu priniesol 500GB úložisko a tiež zjednotil dizajn s práve prichádzajúcim Xbox One.

Mne úprimne sa viac páčia hranaté elegantné linky, no oblé tiež nie sú na zahodenie. Každopádne, Xbox 360 ostane v našich srdciach ako jedna z definícií mladosti a vtedy jedna z najpokrokovejších konzol. A ako sa páčia dizajny Xboxu 360 – vydané aj nevydané – vám?

Martin Botlo

Hardbass and Kvas

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *