Grafický čip Xbox One X ponúka toľko výkonu čo GTX 1060

GTX 1060
Jednou z otázok, ktoré sme si položili mnohokrát pred vydaním Xbox One X, bol jeho výkon. Respektíve jeho počítačový ekvivalent. Vieme, že konzolaponúka mnoho výkonu a vieme, že výkonom dorovnáva súčasné grafické karty. Ale aké?

Možnú bližšiu odpoveď na to načrtol šéf štúdia Rockfish, Michael Shade. Jeho štúdio stojí za hrou Everspace, ktorá vyšla ako časová exkluzivita na Xbox One. V rozhovore povedal, že Xbox One X je síce najvýkonnejšou konzolou na trhu, ale konzoly sa nikdy svojim výkonom nevyrovnajú najvýkonnejším herným PC. Čo samozrejme nie je žiadna novinka, na druhú stranu treba brať na vedomie rozdiely v cene hardvéru. Je totiž viac než jasné, že sa 500€ konzola nikdy nevyrovná počítaču za štvornásobnú cenu.

Xbox One X Scorpio Engine

No aj napriek tomu je cena veľmi slušná vzhľadom k tomu, čo dokáže. Po stránke výkonu je grafický čip v Xbox One X na úrovni GeForce GTX 1060. Najlacnejšie verzie tejto karty stoja od 200€, čo predstavuje asi 40% ceny nového Xboxu. „Má grafickú kartu od AMD so 6 teraflopmi výkonu a 12GB GDDR5 pamäte, pravdepodobne sa teda rovná GeForce GTX 1060,“ tvrdí Shade. Dodáva ale, že Microsoft spravil kompromis v procesore a na to netreba zabúdať.

Cení si ale, že konzoloví hráči aspoň nemusia riešiť, že hry nepobežia na hardvéri tak, ako by očakávali. Výhodou je totiž to, že programátori jednoducho vyťažia z vopred daného hardvéru maximum. Na druhú stranu, konzolisti musia upgradovať celý hardvér, nie len konkrétnu súčasť.

Project Scorpio SoC Xbox 4K

via GamingBolt

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Jeden komentár

  1. StriderCZ píše:

    Cena 1060 GTX 6GB stojí u nás cca 7700 kč, což odpovídá 300 EUR, 3GB od firmy Zotac 5700, což je cca 220 EUR.
    S novým Xboxem jsem maximálně spokojený. Dokázal dokonale nahradit herní notebook. s tím, že dokázal to, co nikdy herní notebook nemůže splnit: Být levný, výkonný a přitom tichý.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *