EA približuje svoje plány s mikrotransakciami v UFC 3

EA Sports UFC 3
Na rozdiel od ostatných športových titulov bolo UFC 3 oznámené bez väčších fanfár a rovno aj s dátumom vydania. Tretie pokračovanie profesionálnej bojovej série si tiež nedávno prešlo beta testom, v ktorom si mnohí hneď všimli mikrotransakcie.

Hra obsahuje tzv. Rare Boosters. Sú to vylepšenia, ktoré možno aplikovať na svojich bojovníkov a zlepšiť tak ich vlastnosti. Rozdelené sú na niekoľko kategórií a líšia sa ako efektom, tak silou. Jeden boost môže napríklad zvýšiť výdrž bojovníka o 5%, druhý však môže značne zvýšiť silu jeho úderov. Boostery sa dajú získať štandardným hraním a kúpou za herné alebo skutočné peniaze.

UFC 3 Ultimate Team

Práve to, že niektorí hráči ochotne podporujú mikrotransakcie a sú schopní utratiť stovky desiatky až stovky dolárov (niekedy tisíce) za vylepšenie svojich postáv, vyvolalo otázku, či sa z multiplayeru UFC 3 nestane ďalší pay-2-win fest. EA preto musela zasiahnuť a prehlásila, že boostery a mikrotransakcie sa týkajú len režimu Ultimate Team. Teda, že budú obmedzené len na to, na čo sú obmedzené aj v ďalších hrách z dielne EA Sports. Hráči so záujmom o férový súboj budú mať k dispozícii klasický multiplayer.

EA Sports UFC 3 vychádza 2. februára/února 2018 na Xbox One a PS4. Hra má potvrdenú podporu 4K rozlíšenia a HDR na Xbox One X.

via IGN

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. StriderCZ píše:

    Tak tak, mikrotransakce za jasných podmínek mi tolik nevadí jako představa, že hraju multiplayer (ve kterém nejsem Bůhví jak dobrý) a prohrávám s kdejakou podobnou nulou jako já jen proto, že si koupil cheaty…
    Z mého pohled je správná přístup: vytvořím hru, prodáván ji nějaký čas. Posléze nabídnu široké herní komunitě doplňující modul, nové mapy, vybavení (za peníze), tak aby se hra udržovala stále v kondici a byla stále atraktivní. Nové dobrodružství, dungeony, questy . Pak hra může ke spokojenosti jak vydavatele, tak hráčů fungovat mnoho let.
    Ne že hráčům natvrdo vzkážu: jste slepice, a teď Vás oškubem…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *