Philips by chcel podporovať Hue na Xbox One

Technológie Philips Hue a Philips Ambilight sú rozhodne vecami, ktoré by náš zážitok z hrania dokázali vylepšiť aj napriek absencii VR na Xboxe.

Kto sa s týmito technológiami ešte nestretol, Philips Hue je systém inteligentných svetiel, u ktorých si môžete nastaviť napríklad farbu svetla, jas či dokonca nastaviť automatické zapínanie a vypínanie v určitý čas. Čerešničkou na torte je aj možnosť nastavenia „budíka“, ktorý postupne zvyšuje intenzitu simulovaného slnečného svetla tak, aby vás zobudil bez nutnosti nadopovať sa rannou kávou s Red Bullom. Samozrejmosťou je aj hlasové ovládanie či aplikácia pre mobily a počítače.

Ešte zaujímavejšia je technológia AmbiLight, ktorá sa nachádza na vybraných Smart TV od Philipsu a funguje prakticky rovnako, ibaže reaguje na to, čo sa deje na TV a LED-ky na rohoch televízora svietia adekvátnymi farbami na stenu. No zatiaľ čo podpora AmbiLight je zabudovaná v TV a teda plne kompatibilná s Xboxom, Philips Hue zatiaľ nie je.

Philips sa však na otázku známeho leakera @Klobrille vyjadrilo, že by radi priniesli Hue Sync na čo najväčšie množstvo platforiem, ale to vyžaduje spoluprácu s ich vydavateľmi. Spoločnosť v tweete dodala, že na tom už pracuje, ale chce to čas.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *