Battlefield 1: Darček za rekordnú účasť v beta teste!

Battlefield 1

Battlefield 1 je jasným víťazom tohtoročných FPS-iek a štatistiky otvorenej bety to potvrdzujú. EA totiž zverejnila štatistiku, podľa ktorej si betu stiahlo a zahralo až 13,2 milióna hráčov.

Battlefield 1 Open Beta tak mala rekordnú účasť a nielen, že prekonala doterajšie beta testy od EA, ale hravo predbehla beta testy od ostatných vývojárov. Najbližšie k BF1 mala beta Overwatch s 9,5 miliónmi hráčov, za nim nasledoval The Division so 6,4 miliónmi hráčov, Destiny so 4,6 miliónmi a nakoniec (nie veľmi úspešný) Battleborn s 2 miliónmi účastníkov beta testu. EA celkom oprávnene očakáva, že si hru kúpi 15 miliónov hráčov len počas jej prvého roka na trhu.

EA v štatistike odhalila napríklad, že najobľúbenejšou classou bol Assault a že až 28,9 miliónov hráčov bolo zabitých pomocou ručných zbraní. Najdeštruktívnejší bol Tank Hunter a veľmi obľúbený bol aj obrnený vlak. Jeho ničivú silu na vlastnej „Death“ obrazovke hráči zažili 13 miliónov krát. Aj ja. Zaujímavé je však, že najviac zabití bolo vykonaných na koni – 62,2 miliónov.

Možno práve tieto zaujímavosti sú dôvodom, že DICE len necelý mesiac po vydaní poteší hráčov jednou bezplatnou mapou. Tá nesie meno Giant’s Shadow a bude dostupná naozaj zadarmo pre všetkých, nie je k tomu treba Premium Pass. Samotná mapa bola inšpirovaná skutočnými udalosťami vo Francúzsku z druhej polovice októbra/října 1918. Jednalo sa o jednu z posledných bitiek Prvej svetovej vojny. Počas stodennej ofenzívy sa proti sebe postavili briti a nemci. Bitku v skutočnosti vyhrali spojenci, no či to tak dopadne aj v Battlefielde 1, uvidíte sami.

Na mape uvidíme významné body ako napríklad potopenú vzducholoď a zažijeme snahu britských vojsk prebojovať sa cez povestnú Hindenburgskú líniu, ktorú sa pokúsia zatlačiť. Mapa bude zameraná hlavne na pechotu a tanky, avšak môže sa tu objaviť aj obrnený vlak.

 

Battlefield 1 Open Beta Infographic

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *