Spätná kompatibilita na Xbox One X doplní hry o HDR a ďalšie novinky!

Xbox 360 4K HDR
Microsoft ešte pred E3 potvrdil, že sa spätná kompatibilita na Xbox One X posunie trochu ďalej, čo sa možností týka. Krátko pred vydaním konzoly sa dozvedáme viac a zároveň máme potvrdené 4 tituly, ktoré sa dočkajú zásadných medzigeneračných vylepšení.

Vylepšenia hier bežiacich cez spätnú kompatibilitu sú spojené hlavne s výkonom Xbox One X. Jeho užívatelia sa tak, okrem toho, že budú môcť hrať hry z minulej generácie, dočkajú aj ďalších dodatočných vylepšení. Prvé potvrdené hry totiž dostanú podporu HDR a 10-bitové farby, vďaka čomu budú vyzerať tieto tituly krajšie. Ide o prevratnú novinku, keďže hry boli navrhnuté pre 8-bitové obrazovky a vývojári tak museli zapracovať na textúrach a farebných nastaveniach svojich hier.

Hneď na úvod uvidíme tieto zmeny v štyroch hrách. Medzi nimi sú Halo 3The Elder Scrolls IV: OblivionFallout 3Assassin’s Creed. Plus teda, hry budú bežať na 9-násobne vyššom rozlíšení, čiže okrem HDR a 10-bitových farieb môžeme očakávať aj prechod zo 720p na 4K. Určité novinky potom uvidíme aj Halo: Combat Evolved a Halo 2, avšak prioritu má ten najobľúbenejší diel zo všetkých – Halo 3.

via IGN

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár