Rockstar zrušil príbehovú expanziu Grand Theft Auto 5

GTA V DLC
Na dobré veci sa oplatí čakať a to isté sme si hovorili aj o príbehovej expanzii pre Grand Theft Auto 5. Rockstar ju totiž potvrdil ešte v roku 2013. Expanzia mala vyjsť už nasledujúci rok, miesto toho sme sa ale dočkali vydania hry na nové konzoly a plejády DLC do GTA Online.

Rockstar medzitým zmenil svoju výpoveď niekoľkokrát a zatiaľ čo v roku 2014 ešte ako-tak spomínal, že sa príbeh zameria na všetky tri postavy a že Franklin dostane minimálne 5 nových Assassination misií. To boli posledné slová, ktoré sme o expanzii počuli a nastalo ticho. O expanzii sa nakoniec rozhovoril Imran Sarwar, dizajnový šéf Rockstaru. A nebyť zvedavého redaktora GameInformeru, zrejme by k tomu nikdy nedošlo.

Podľa Rockstaru išlo o prirodzené rozhodnutie, ktoré prišlo časom. Štúdio si uvedomilo, že príbeh Grand Theft Auto 5 je vlastne uzavretý a príbehové rozšírenie jednoducho prestalo dávať zmysel. Vylepšiť grafiku a preportovať hru na nové konzoly trvalo rok, okrem toho bolo treba sa starať o GTA Online a Red Dead Redemption II. Kombinácia týchto troch faktorov tiež napomohla k tomu, že Rockstar nakoniec singleplayerovú expanziu zrušil. Nevylúčil však, že sa expanzie takej škály ako boli Episodes from Liberty City, vrátia v nejakej budúcej hre.

Príbehy sú na druhú stranu aspoň trochu rozšírené v GTA Online, kde natrafíme na postavy ako je Trevor, Lamar, Lester alebo Nervous Ron. Ten dokonca dostal vlastný priestor v novej epizóde Blaine County Radio Community Hour. Čiže, hra sa nejakým spôsobom rozšírila aj napriek zrušenej expanzii. Rockstar nevylúčil ani, že po vydaní Red Dead Redemption II sa môže objem dodatkov do GTA Online zmenšiť.

via GameInformer

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *