Xbox One X sa pôvodne mal volať inak

Xbox One X

Ako sa bude volať Project Scorpio? To bola jedna z najčastejších otázok, na ktorú sme včera konečne dostali jasnú odpoveď. Označenie Xbox One X však u niektroých vyvolalo rozčarovanie, pretože by názov Xbox One Scorpio znel viac cool.

Lenže s týmto názvom by Microsoft veľmi rýchlo narazil na problémy v oblasti ochrany. Totiž, existuje viacero vecí, ktoré už majú označenie Scorpio a firmy už na toto označenie majú copyright. Stačí si spomenúť napríklad na starší Ford alebo na tú populárnu postavu z Mortal Kombat.

Ďalšou možnosťou, ako nazvať Project Scorpio, bolo Xbox One Elite. Lenže ako už zrejme viete, tento názov sa používal ešte pri prvom modeli, respektíve pri jeho špeciálnej edícii s 1TB SSHD diskom a Elite Controllerom v balení. Takže by to bolo trochu… divné. No a odvíjať z názvu „Scorpio“ sa nedalo, pretože Xbox One S vyšiel minulý rok.

Xbox One Elite

via IGN

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Rado píše:

    tak volať ho možeme scorpio stále. 🙂 niekedy týmto nezmyselným právam nerozumiem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *