Pes.jpg z Ace Combat 7 zomrel

Pes Ace Combat
Prvým herným meme roku 2019 je nepochybne pes.jpg z Ace Combat 7. V jednej z cutscén vyrenderovaných priamo v engine hry sa totiž celkom odveci objaví pes stelesnený obrázkom bez tieňa a života.

Fotogenický maznák sa stal takmer okamžite maskotom hry a zrejme len vďaka nemu sa hra preslávila aj medzi hráčmi, ktorým Ace Combat 7 nemusel dovtedy nič hovoriť. Pes patril istému vývojárovi a za jeho vložením do hry v podobe .jpg došlo zrejme v časovej tiesni, keď sa blížilo vydanie hry a štúdio nestíhalo vymodelovať psa v dostatočne dobrej kvalite na to, aby splnilo očakávania.

Neskôr sa k situácii vyjadril aj režisér hry Kazutoki Kono. „Musím s vami zdieľať celkom depresívne správy. Týkajú sa nášho teraz už slávneho, lojálneho psíka. Od zvyšku tímu som sa dozvedel, že zomrel krátko po fotení. Sme úprimne poctení, že sme Ťa mohli poznať. Odpočívaj v pokoji,“ napísal na Twitteri v japončine.

Japonský vizuálny štýl cutscén do hry veľmi pasuje. Model psa ale asi niekto zjedol..

via PCGamesN

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *