Halo Infinite sa bude odohrávať pravdepodobne na „Zeta“ inštalácii 07

Halo Infinite
Halo Infinite nás na E3 prekvapilo nádherným trailerom, ktorý nám ale ukazoval iba  schopnosti nového Slipspace Enginu a nie hru samotnú. Predsa len nám však trailer potvrdil niekoľko vecí: Vráti sa Master Chief a zamierime do novej, zatiaľ nevidenej lokalite.

Vnímaví fanúšikovia ale stihli trailer do podrobna rozobrať a zistili, že by sa hra mohla odohrávať na prstenci Zeta Halo, známeho aj ako  Installation 07. Keďže tento názov už poznáme, tak vieme, že sa už zrejme musel niekde v sérii objaviť. A je to pravda, no neobjavil sa v žiadnej hre, ale len v knihe, a tak zažijeme jeho audiovizuálnu premiéru.

Installation 07 sa objavila v knihách Halo: Hunters in the DarkHalo: PrimordiumHalo: Fractures. Prvá menovaná sa odohráva po udalostiach v Halo 3, kedy vedci UNSC zistia, že prstenec Zeta sa má čoskoro aktivovať. Ešte horšie je, že sa majú aktivovať aj ďalšie, takže hrozí kompletné zničenie galaxie. Kniha Zeta Halo tiež približuje jedinečnú faunu a flóru na tomto prstenci. Najzaujímavejšie na tom je, že sa tu spomína aj jeden tvor, ktorého sme mohli vidieť v traileri.

Takto vyzerá svet v Halo Infinite (4K)

Druhá menovaná sa odohráva pre zmenu v čase vojny medzi Forerunnermi a Flood a to takmer nepretržite na Zeta Halo kruhu. Vďaka tomu sa dozvieme množstvo informácií o tejto inštalácii, vrátane jej účelu, vzniku a dozvieme sa aj, že ju chceli Forerunneri používať aj na liečenie nákazy. Kniha Halo: Primordium pokračuje v príbehu knihy Halo: Cryptum. No a posledná menovaná kniha, Halo: Fractures, pre zmenu obsahuje 14 poviedok vrátane jednej, ktorá sa odohráva takmer hneď po udalostiach Halo 5: Guardians.

Náznaky toho, že by sa Halo Infinite malo odohrávať na kruhu Zeta, sa nachádzajú samozrejme aj v traileri. Konkrétne z vysielačky je vysielaný morseový kód „SOS ZETA HALO GRD“. V traileri tiež máme možnosť vidieť všemožné druhy mimozemských zvierat a dá sa čakať, že ich tu bude, vzhľadom k zameraniu prstenca Zeta, čakať oveľa viac. A dokonca tu žili aj ľudia, ktorí sa nazývali „Tudejsa“, čo znamenalo „Tunajší“. Myslím, že to sme ani, vzhľadom k podobnosti s češtinou, nemuseli prekladať. 😀 Každopádne, Forerunneri ich využívali ako testovacie subjekty pri vývoji liečby Floodu.

via WindowsCentral (#2)

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *