Zrušená Star Wars Episode VII hra z roku 2004 predpovedala významnú udalosť

Star Wars VII

Verili by ste, že 7. epizóda Star Wars sa mohla objaviť už pred 12 rokmi? Nešlo však o film, ale o hru. Star Wars Episode VII: Shadows of the Sith bol titul, na ktorom LucasArts pracovali ešte v roku 2004 predtým, ako došlo k zatvoreniu tohto štúdia. Odohrávať sa mal, podobne ako siedmy film, po udalostiach z pôvodnej trilógie a hlavnou postavou mal byť podľa všetkého Ben Skywalker, Lukov syn.

Ben zdedil po svojom otcovi zaujímavé schopnosti, čo sa týka sily. Najmladší Skywalker sa pohyboval na rozhraní svetlej a temnej strany sily a to mu do istej miery umožnilo využiť úplne nové schopnosti Sily, ktoré mohol využívať pri boji proti novej hrozbe v ďalekej galaxii. Dokonca išlo o schopnosti, ktoré sa dovtedy neobjavili v žiadnej hre ani filme, ktorý vyšiel. Najzaujímavejšie na tom je však, že hrozbou bol istý člen Solovej rodiny. Náhoda?

Pôvodne plánovaná hra Star Wars Episode VII bohužiaľ nikdy nevyšla a jej vývoj ani poriadne nezačal. Vlastne jediné materiály, ktoré mali LucasArts vtedy k dispozícii, boli len koncepty a nápady na papieroch, ale neexistoval žiaden hrateľný prvok. Hra sa tak ocitla na prepadlisku dejín, podobne ako nikdy nevydaný Battlefront III alebo hra s Darth Maulom, ktorá sa možno dočká vydania pod záštitou EA.

*via XboxAchievements

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *