Séria Resident Evil vyjde na Xbox One, vychádzať bude čudným spôsobom

Resident Evil 6

Ešte aj dnes, zhruba dva a pol roka od vydania nových konzol, vychádzajú remastry old-gen záležitostí, ako je napríklad Resident Evil. Tu sa Capcom rozhodol, že jeho ponuka hier pre Xbox One bude poskromná a hlavne nostalgická, pretože zjavne jediná vec, ktorá ho trápi, sú remastre doposiaľ Resident Evil. Ale svojim spôsobom má aj dôvod – séria oslavuje svoje 20. výročie a za ten čas si získala srdcia fanúšikov, no nevieme, či vydať remastre hier z Xboxu 360 je tá správna cesta, ako to osláviť.

Navyše to vzali celkom zvláštnym spôsobom. Keď už sa teda rozhodli vydať remastre, mohli to spraviť postupne. Ale nie. Capcom bude vydávať diely hala-bala a výsledkom je, že Resident Evil 6 HD vyjde o pár mesiacov skôr, než Resident Evil 4. Dvojka sa pre zmenu dočká kompletného remaku (čo nás zaujalo podstatne viac než remastre) a niekedy by sme mohli uvidieť aj legendárny Nemesis. Ktovie, či pôjde o remaster alebo remake. No ak sa bude jednať o remake, potom nech bude poriadne namakaný.

Šestka vychádza už na konci budúceho mesiaca (29.3.) a bude stáť 20€. Potom vyjde 5-ka a nakoniec 4-ka. No a okrem toho sú dostupné aj remastrované verzie 1-ky a 0-ky. Radostnou správou je, že minimálne tá 6-ka bude mať v sebe zahrnuté všetky DLC a multiplayerové mapy.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *