Don Mattrick ako šéf EA Canada vysmial Microsoft za to, že chce vyvinúť Xbox

Xbox Original Prototype

Život vie byť niekedy ironický. Platí to aj v prípade Dona Mattricka, ktorý predtým, ako sa stal šéfom Xbox divízie, pracoval ako popredný šéf v kanadskom Electronic Arts.

Na obdobie, kedy pracoval Mattrick v EA, si zaspomínal aj „krstný otec Xboxu“ Seamus Blackley, ktorý v posledných dvoch rokoch pracoval na oživení pôvodného Xboxového ovládača v upravenej podobe pre Xbox One. Výsledkom je celkom zaujímavý remake, vydaný pri príležitosti spustenia spätnej kompatibility s pôvodnou Xbox konzolou – a teraz aj so spúšťacou animáciou po pripojení ovládača.

Ale vráťme sa späť k téme. V čase, kedy ešte Blackley pracoval v Microsofte na prvom Xboxe, mal možnosť stretnúť sa s Donom Mattrickom. Stretnutie sa ale nedržalo vo veľmi priateľskom tóne a v momente, kedy začal Blackley hovoriť o tom, že Microsoft chystá hernú konzolu, Mattrick ho takmer vyrazil s tým, že pochyboval o tom, že sa spoločnosti niekedy podarí vytvoriť vlastnú hernú konzolu. Ironicky, v roku 2007 sa sám stal šéfom Xbox divízie a odišiel z nej až v roku 2013 po spackanom launchi Xboxu One – kedy sa napríklad vyjadril, že ľudia, ktorí nemajú internet, nech si konzolu ani nekupujú a dajú radšej prednosť Xboxu 360 – krátko pred vydaním PS4.

v

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *