Microsoft testuje hardvérový upgrade Xbox One

Xbox Next

Úplne prvotná predstava Microsoftu o zvýšení výkonu Xbox One bola taká, že sa bude využívať výkon cloudu. To v tej dobe celkom dávalo zmysel, keďže pôvodný koncept hovoril o hlbokom prepojení s internetom. Táto víziu ľudia nepojali zrovna najlepšie a tak od nej musel Microsoft upustiť. Stále však verí, že bude treba nejakým spôsobom zvýšiť výkon konzoly a tak plánuje predstaviť nejaké to vylepšenie hardvéru pravdepodobne už na E3.

S istotou tam updatovanú konzolu predstaví Sony, ktoré plánuje predstaviť PS4K s vylepšeným hardvérom. U Microsoftu je to ale diskutabilné. On o ničom hovorí a vývojárske štúdia ešte nedostali prístup k novému hardvéru, pre ktorý by mohli vyvíjať hry. No napriek tomu The Verge s odvolaním na svoje zdroje tvrdí, že Microsoft momentálne testuje početné množstvo prototypov Xboxu. Niektoré prototypy vraj majú upgradované komponenty, ktoré by ste použili na zvýšenie výkonu herného PC. Čo by mohlo znamenať, že aj tu sa Microsoft pohráva s myšlienkou výkonnejšieho procesoru a kvalitnejšej grafickej karty. Microsoft však nemusí nakoniec predstaviť novú konzolu tento rok na E3, ale pokojne tam môže predstaviť len prvý upgrade pack, ktorý by sa mohol pripojiť napríklad do portu pre Kinect.

Xbox One Prototypes

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *