Júlový update systému Xbox One je vonku

Xbox One Logo
Iba pár týždňov po E3 vydal Microsoft veľký júlový update systému pre Xbox One, ktorý prináša niekoľko noviniek vrátane funkcie FastStart, ktorá je dostupná teraz pre vybrané tituly.

Vďaka funkcii FastStart bude možné hry spustiť ešte skôr po zahájení inštalácie. Umelá inteligencia identifikuje, ktoré súbory sú pre spustenie tej-ktorej hry najdôležitejšie a podľa toho ich začne inštalovať. Vo výsledku tak môžete niektoré hry spustiť už za polovicu času, než za aký by ste učinili pri klasickom Ready to Start. Momentálne je funkcia dostupná pre 12 hier pre Xbox One7 hier z Xboxu 360 alebo pôvodnej konzoly.

  • Xbox One: Arcade Game Series: Pac-Man, Tales from the Borderlands, The Flame in the Flood, ScreamRide, Magic Duels, Game of Thrones: A Telltale Game Series, Tropico 5, Rivals of Aether, Pac-Man™ Championship Edition 2, Devil May Cry HD Collection, Arcade Game Series: Galaga, NBA 2K18: The Prelude
  • Xbox 360 / Xbox: Fuzion Frenzy, Destroy All Humans!, Viva Piñata, Toy Story 3, Sid Meier’s Pirates!, Mercenaries: Playground of Destruction, Dead Space 2
FastStart Enabled

Ďalšou novinkou je možnosť vytvárať skupiny hier a aplikácií. Je to v podstate možnosť vytvoriť si vlastné priečinky, takže bude vaša kolekcia prehľadnejšia a usporiadanejšia. Skupiny možno vytvoriť v sekcii My Games & apps, viažu sa k účtu Xbox Live Account a tak sa budú synchronizovať naprieč konzolami. Pristupovať sa k nim dá cez Home a Guide, podobne ako tomu je v prípade Pinov. Tiež možno jednotlivé skupiny umiestniť na domovskú obrazovku.

Xbox July 2018 Groups

Možnosť, ktorá mohla byť na Xboxe už celkom dlho, je možnosť vyhľadávať kdekoľvek v systéme. Stačí stlačiť (Y) a otvorí sa obrovské vyhľadávanie konzoly a už môžete začať vyhľadávať to, čo potrebujete. Nájdete tak súbory stiahnuté v konzole, aplikácie, nainštalované hry, nastavenia ale aj ponuku z Xbox Store.

Došlo aj k vylepšeniam Mixeru. Zlepšila sa funkcia Share Controller cez internetový prehliadač, kde teraz môžu hráči používať klávesnicu aj myš. Na zariadeniach s dotykovým displejom pribudla podpora multi-touch, takže hráči môžu naraz stláčať viaceré prvky. Nakoniec sa objavili tabuľky s prehľadom o tom, kto je najaktívnejší interagujúci divák.

Streameri už môžu využívať full-screen webkameru na Mixeri, presne tak, ako to robí mnoho populárnych streamerov na Twitchi. Počas streamovania seba samého na plnú obrazovku je zvuk hry stlmený a obnoví sa znovu až vtedy, keď sa hráč znovu prepne do hry. Xbox už podporuje rôzne webkamery a pre najlepší zážitok Microsoft odporúča napríklad vlastné kamery LifeCam HD-3000 a LifeCam Studio alebo modely Logitech HD Pro Webcam C922 a Webcam C930e.

Finálnou novinkou bolo vylepšenie kvality a stability streamovania z konzoly.

Xbox July 2018 Search

via Microsoft

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár