Devkit budúceho Xboxu X má 48GB RAM

Xbox One X Scorpio Engine

Na internete sa objavili ďalšie hardvérové parametre, ktoré by tentoraz mali prináležať vývojárskej verzii next-gen Xboxu.

Tá nesie krycí názov „Dante“ a má obsahovať ešte výkonnejší hardvér, než chystaná high-endová verzia Xboxu, známa tiež ako „Anaconda“. Dôvodom pre navýšenie výkonu je najmä to, že vývojári potrebujú mať k dispozícii podstatne výkonnejšie železo, než s akým sa stretneme pri predávanej verzii. Konieckoncov, aj Project Scorpio ponúka grafickú kartu s výkonom 6.6 teraflopu, 24GB RAM a 1TB SSD, kým Xbox One X (vrátane „Project Scorpio Edition“ modelu) obsahujú 6-teraflopovú grafiku, 12GB RAM a 1TB HDD.

Na čo sa teda môžu tešiť vývojári hier? Podľa toho, čo sa objavilo na internete, vývojársky kit s názvom Dante obsahuje customizovaný 8-jadrový Zen 2 procesor s 3.2GHz frekvenciou, čo odpovedá skorším správam. Rovnako tak aj zmienky o AMD Navi grafike s taktom 1475MHz. Prekvapivá je však zmienka o 48GB GDDR6 pamäte s prenosovou rýchlosťou 672GB/s, čo je viac ako dvojnásobok oproti Xboxu One X, kde má pamäť prenosovú rýchlosť 326GB/s. Zavŕši to tiež zmienka o 4TB SSD s NVMe a prenosovou rýchlosťou 3GB/s.

A čo to môže znamenať v praxi? Hoci nečakáme, že by sa frekvencie procesoru a grafiky zmenili, operačnú pamäť tipujeme polovičnú – 24GB RAM a 1-2TB úložisko.

via ResetEra

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Rado píše:

    To vyzerá nadupane. Inak padla aj zmiena o PS5 a tam je hw o level slabší (9tf, 12+4gb ram). Takže xboxtwu bude naďalej najsilnejšia konzola aj v ďalšej generácii. Teraz som zvedaví na hry od MS. U mna je xboxtwo jasná voľba.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *