Halo 2 obsahuje skrytý odkaz na Destiny 2

Halo 2
To, že Destiny 2 vyšlo iba minulý rok, ešte neznamená, že sa niektoré plány nemohli zvažovať ešte v časoch prvého Xboxu, kedy sa na trh dostala iba Halo 2.

Pozorní hráči si totiž všimli, že nová misia v Destiny 2 nesie názov The Whisper. Ide síce o dočasne dostupnú misiu, ale mnohí hráči sú s ňou spokojní a veria, že ide o začiatok zmeny k lepšiemu prístupu k hráčom zo strany Bungie. Samotná misia sa odohráva na mesiaci Io. Za jej dokončenie hráči dostanú navyše ostreľovačku Whisper of the Worm, ktorá je ekvivalentom neslávnej zbrane Black Spindle z prvej hry.

Destiny 2 Whisper of the Worm

Na misii je však ešte jedna vec prekvapivá. Prvé zmienky o nej totiž pochádzajú z roku 2004! Už vtedy, v pôvodnom Halo 2, obsahovala jedna cutscéna Cortanu, ktorá hovorila o tom, že z Jupiterovho mesiaca Io počuje šepot. Či ide len o neškodný easter egg, alebo Bungie chce prepojiť všetky svoje univerzá, uvidíme. Vieme ale aj to, že v prvom Destiny sa tiež ukrýval odkaz na hru Marathon II: Durandal.

Samotná zbraň Whisper of the Worm, je v podstate Taken verziou Black Spindlu, čo je evidentné z jej vzhľadu. Zaujímavý je však aj príbeh tejto zbrane. Priamo totiž referuje na záverečný boss fight v expanzii Warmind, kde hráči mali zabiť červieho boha Xola. Viacerí však tento súboj kritizovali za prílišnú ľahkosť. Popis zbrane hovorí, že Xol síce zmizol, ale nebol zničený a tak sa naskytá možnosť, že sa jedného dňa vráti ešte silnejší, než kedy predtým.

via GameRant.com

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *