5 exkluzivít pre Xbox One, ktoré boli zrušené

Xbox One Cancelled Exclusive Games

Začiatok roka 2017 pre fanúšikov Xbox One nebol veľmi pekný. Microsoft zrušil hru Scalebound, čím konzola prišla o zaujímavo vyzerajúcu exkluzivitu. Lenže nie je to prvá exkluzivita, ktorú Microsoft zrušil.

V dnešnom článku sa pozrieme celkovo na päť hier, ktoré mali niesť (alebo niesli) označenie Xbox One Exclusive, ale dlho sa na svete neohriali. Viacero hier vyzeralo zaujímavo a niektoré už stihli byť oficiálne oznámené či dokonca si ich už mohli zahrať hráči z celého sveta. Možno to je od nás príliš optimistické, ale dúfame,  že to sú posledné zrušené exkluzivity.

PROJECT: KNOXVILLE

Project: Knoxville patrilo medzi tituly, ktoré boli oznámené už skôr, ale osud ich dobehol oveľa neskôr. Vo svojom princípe to bol mokrý sen fanúšikov Hunger Games, keďže hra mala k tomuto filmu veľmi blízko. Podobne ako v Hunger Games, aj tu boli hráči umiestnení do survival arény a ich jedinou úlohou bolo ujsť a zachrániť sa. Nechýbal multiplayer, v ktorom hráči mohli vytvárať skupiny alebo bojovať proti sebe. Okrem toho na hráčov čelili rôzne hrozby a nepriatelia. Arény boli generované náhodne a každý zápas trval od 10 do 20 minút. Začiatok každého matchu bol podobný ako v Hunger Games – hneď na začiatku ste sa stretli s ostatnými spoluhráčmi. Zabití hráči mohli vstúpiť do Afterlife režimu, cez ktorý sa hra dala ovplyvňovať.

Hra bola zrušená v marci/březnu 2016 a štúdio Press Play bolo zatvorené.

PROJECT SPARK

Dobre, toto je diskutabilné, ale v podstate ju môžeme rátať za zrušenú hru. Project Spark bol v podstate nástroj, ktorý vám umožnil vytvárať vlastné hry alebo dokonca animované filmy na svojom Xbox One. Asi najlepšie by sa to dalo prirovnať ku kombinácii Source Filmmaker a Super Mario Maker v jednom. Titul vyšiel ešte v roku 2014 a to pre Xbox One a Windows. Osudovým sa pre Project Spark stal opäť rok 2016, v ktorom sa Microsoft rozhodol ukončiť podporu a vypol servery, takže hráči už nemohli používať dôležité veci ako zdieľanie či sťahovanie projektov od ostatných hráčov. Posledné kusy tejto hry môžete ešte nájsť v niektorých obchodoch za cenu menej ako 10€.

FABLE LEGENDS

Fable Legends bolo prvou hrou, ktorá demonštrovala budúce smerovanie Microsoftu. Nové Fable boli navrhnuté ako free-2-play multiplayer. Navyše to mala byť prvá hra s Xbox Play Anywhere, predstavená však bola už v roku 2013, kedy Microsoft ešte ani o takejto veci nesníval. Hra mala využívať silu cloudu, teda možnosť zdieľania výkonu zo vzdialených serverov, no táto vízia padla. Tvorcovia dúfali, že hra ponúkne 5- až 10-ročný životný cyklus, no v obehu sa udržala len veľmi krátko, aj to len ako verejná beta. Minulý rok Microsoft oznámil zatvorenie štúdia Lionhead a koniec vývoja hry.

PHANTOM DUST (DARKSIDE STUDIOS)

Samostatnou kapitolou je príbeh hry Phantom Dust. Pôvodná hra vyšla ako exkluzivita ešte pre prvý Xbox a odvtedy na značku sadal prach. Microsoft však chcel značku oživiť pri svojom ďalšom Xboxe a vychádzalo to na vydanie hry pre Xbox One. Reboot Phantom Dust si na starosť vzalo štúdio Darkside Studios, pričom vývoj hry bol veľkým tajomstvom. Microsoft si pôvodne túto hru predstavoval ako multiplayerovku, no neskôr prejavil záujem aj o singleplayerovú kampaň, no štúdiu neposkytol dodatočné prostriedky. Situácia sa celkovo skomplikovala aj vďaka tomu, že Microsoft oznámil hru už na E3 2014 a trailer sa vizuálom líšil od hry, ktorú vyvíjalo Darkside.

V roku 2015 Microsoft pozastavil vývoj hry s tým, že ho prevezme iné štúdio. Ako je vidieť, tak o túto značku má spoločnosť naozaj veľký záujem a to aj vďaka Philovi Spencerovi, ktorý je zanieteným fanúšikom hry. Nakoniec bol teda na E3 neoficiálne oznámený re-release, respektíve remaster od štúdia Code Mystics. Ale to je už iná kapitola.

SCALEBOUND

No a neostáva nám nič iné, než to zakončiť so Scalebound. Titul bol oznámený ešte v roku 2014 a išlo v podstate o reboot zrušenej hry z Wii. V nej mali hráči hrať za malé dievčatko a mali sa starať o draka, no koncept pre Xbox One bol úplne iný. Draci ostali, no už to neboli milé zvieratká ale krvilačné beštie. Takisto sa hlavnou postavou stal mladý chlap, ktorý spolupracoval so svojim drakom v boji. Titul mal byť úzko zameraný na príbeh a vyzeralo to na jednu z najočakávanejších exkluzivít roka 2017. Ale nič také sa nakoniec nekoná.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *