Remake Resident Evil 3 vyjde skôr, než by ste čakali

Resident Evil 3 Nemesis

Vo svete, kde sú mnohé remastre zbytočné a nezaujímavé, Capcom učinil nemožné a priniesol remake Resident Evil 2, ktorý sa môže hravo zaradiť medzi najlepšie hry tohto roka.

Právom sa preto začali objavovať špekulácie o remaku Resident Evil 3, kde by sme sa opäť postavili tvárou v tvár Nemesis. Na ňom však už Capcom údajne pracuje a dokonca sa ho dočkáme omnoho skôr, než by niekto bol čakal. Čiastočne za to môže aj skutočnosť, že hru vyvíja externé štúdio a nie priamo Capcom, ako tomu bolo v prípade RE2.

Očakáva sa ale, že štafetu po neznámom externom štúdiu by mohol časom prevziať samotný Capcom. Ten má však plné ruky práce s inou hrou: Resident Evil 8. Jej vývoj sa však oneskoril a hra vyjde až na budúce konzoly. V najbližších rokoch by ale séria mala prejsť na „takmer-každoročný“ cyklus vydávania hier. Mohlo by to znamenať vydávanie remakov a nových hier na striedačku.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *