Destiny 3 sa pripomína ďalším leakom

Destiny 2 Cayde-6

Je jasné, že až do oficiálneho oznámenia nemôžeme od Bungie k pripravovanému pokračovaniu ságy Destiny nič očakávať. No ak si niekto, obrazne povedané, pustí hubu na špacír, potom máme informácie o chystanej hre aj bez oficiálneho oznámenia.

Prvý únik ohľadom Destiny 3 sa objavil na internete ešte koncom minulého roka. O hre sa vtedy hovorilo, že pôjde o hardcore MMORPG pre skúsených hráčov a hra bude ťažšia, než predošlé dve. Zároveň sa začali objavovať prvé zmienky o „Temnote“ ako o novom prvku, vďaka čomu v hre nájdeme Guardianov bojujúcich za dve strany. Tie sa objavujú aj v novom úniku, spolu s množstvom ďalších informácií o príbehu, frakciách a kútoch Slnečnej sústavy, ktoré navštívime.

Destiny 2 Forsaken Pricing and Editions
Destiny 3 bude nadväzovať aj na chystané rozšírenie Penumbra pre Destiny 2: Forsaken.

Podľa úniku z 4chanu (takže je treba ho brať aj s určitou dávkou skepsie), bude temnotu, The Darkness, stelesňovať nová frakcia The Veil. Tá, spolu s ďalšou novou, Aphelion, nahradí staré známe frakcie Cabal a Fallen, ktoré nám robili vrásky na čele posledné dve hry. Vrátia sa však Vex, Hive a Taken. Príbeh bude hovoriť o druhom Kolapse. Pri ňom nová rasa The Veil použije Svetlo na znovuzrodenie silného nepriateľa – The Formless One. Hráči budú musieť v hre zabiť sedem lídrov rasy Veil známych ako „The Entombed“. Kľúčovú rolu v hre tiež bude zohrávať sestra Oryxa, Xivu Arath. Napokon, príbeh bude do istej miery napojený aj na chystanú expanziu Penumbra pre Destiny 2. V nej sa dozvieme viac o postave Calusa, ktorý spolu s The Nine bude tvoriť dôležitú rolu v Destiny 3.

Bojovníci nových rás budú veľmi silní a môžu počas gameplayu ovplyvňovať vaše schopnosti a dokonca aj prostredie, v ktorom sa s nimi dostanete do konfliktu. Tieto rasy budú zároveň najdiverzifikovanejšie, ktoré sme v hre mohli vidieť – ponúknu množstvo rôznych druhov bojovníkov.

V hre dôjde k opätovnému, a teraz už definitívnemu, zničeniu The Last City. Rovnako tak bude zničená väčšina planéty Zem, prístupné zostane už len mesto Old Chicago. Všetky ostatné lokality sú už rozložené po Slnečnej sústave – Hollowed Spire, Venuša a mesiac Europa. Zároveň sa máme tešiť na doposiaľ najväčšie mapy v histórii série, takže Venuša bude ešte väčšia, než ako sme ju mohli vidieť v prvej hre. Nebudú ani zívať prázdnotou, pribudnú napríklad aktivity a lokality ako Dungeony alebo základne Holds.

Europa Destiny Artwork
Mesiac Europa v sérii Destiny. © Bungie, 2013

Tie budú zároveň úzko prepojené s režimom Faction Wars. Hráči sa budú môcť pridať k frakciám podobne ako v iných hrách (napr. Mortal Kombat XL), kde každá prinesie svoje schopnosti a fíčurky pre hráčov, ktorí sa k nim pridajú. Na výber bude 6 frakcií, Future War Cult, New Monarchy, Dead Orbit, Veil’s Hand, Emperor’s Shadow a House of Judgment.

Vyššie spomenutá lokalita Hollowed Spire bude vo svojej podstate end-game zónou, ako bolo napríklad Dreaming City z megaexpanzie Destiny 2: Forsaken, ktorá vyšla minulý rok a mnohí ju pokladajú za úspešný reštart hry, hoci nenaplnila predajné očakávania Activisionu, čo vyústilo v odpredaj značky Destiny štúdiu Bungie a predčasnému koncu spolupráce. V lokalite natrafíme aj na raid The Formless One, ktorý ako už jeho názov napovedá, postaví hráčov proti najmocnejšiemu nepriateľovi v hre. Tento raid zároveň ako úplne prvý v sérii bude určený až pre 12 hráčov. Okrem neho bude v hre aj druhý raid, nesúci sa v duchu Hive. A tiež sa vrátia Trials of the Nine.

Destiny 3 má podľa úniku vyjsť na jeseň/podzim 2020.

© Bungie

via Gamesite

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *