Destiny 2: Plány na najbližšie tri roky, cross-play a 60fps pre Xbox Series X

Po nechcenom minulotýždňovom úniku Bungie oficiálne oznámilo svoje plány s free-2-play vesmírnou MMO Destiny 2. Na rozdiel od minulého roka, keď sme sa o tomto čase dozvedeli len o expanzii Shadowkeep, Bungie teraz oznámilo plány na najbližšie tri roky.

Bungie v prvom rade oznámilo zahájenie Season of Arrivals, ktorá začína práve teraz. Jej súčasťou bude nový loot a nové príbehy, ktoré prichádzajú do Destiny 2 krátko po teatrálnom páde vesmírnej zbrane The Almighty na Zem. Táto sezóna prináša do hry nový dungeon Prophecy, odmenou za jeho prejdenie vám môže byť DAITO Foundry brnenie a tiež sady výzbroje z Trials of the Nine.

Behom sezóny bude možné nájsť na mesiaci Io takzvané Messages of Darkness, teda správy zo skrytej komunikácie, ktoré pripravujú pôdu pre príbeh chystaného DLC. Pribudnú aj nové odmeny so zameraním najmä na nové engramy a hráči tak budú mať väčšiu voľnosť pri výbere svojich odmien. Držitelia Season Passu si okamžite odomknú nový granátomet Witherhoard Exotic a sezónnu výzbroj. Maximálny Power level postavy bol tiež navýšený na 1060.

Destiny 2: Beyond Light

Destiny 2 sa už 22. septembra/září dočká novej expanzie, ktorá nesie názov Beyond Light a zavedie nás opäť k Jupiteru, presnejšie na mesiac Europa. Na mesiaci sa v dávno zabudnutej Pyramídovej lode zrodila nová sila, ktorá vládne zľadovatelému povrchu Europy a temnému impériu, ktoré sa ukrýva pod ním.

V Destiny 2: Beyond Light budete musieť vy a vaši priatelia zastaviť toto zlovestné impérium za každú cenu, aj keď to znamená, že na to budete musieť použiť temnú silu Darkness. Tá stelesnená v podobe Stasis, novej elementárnej sily, ktorú môžete equipnúť na svojho Guardiana, a umožní nepriateľov zmraziť a rozbiť. Nový zamrznutý svet ukrýva celkom nový raid, Deep Stone Crypt. Bungie tiež sľubuje odhaliť pravdu o Traveleri.

Expanzia je dostupná na predobjednávku už teraz a to hneď v niekoľkých edíciách. Základná edícia datadisku je dostupná za 39,99€ v Microsoft Store. Dostupná bude tiež edícia Beyond Light + Season za 49,99€, ktorá obsahuje prístup k sezónam 12 až 15 a balíčku Stranger’s Weapon Pack, ktorý obsahuje pušku No Time to Explain Exotic Pulse Rifle a catalyst.

Napokon je v Microsoft Store dostupná Deluxe edícia za 69,99€. Táto obsahuje navrch prídavného obsahu prístup k obsahu sezón 12 až 15, vyššie spomenutému balíčku Stranger’s Weapon Pack a balíčku Stranger’s Upgrade Pack, ktorá obsahuje ešte nový ornament a „motorku“ Any Other Sky Exotic Sparrow.

Bungie však predstavilo aj exkluzívnu fyzickú zberateľskú edíciu Beyond Light, ktorá obsahuje tašku Europa Explorer’s Bag, zápisník, fľašu, soundtrack a niekoľko ďalších bonusov. Špeciálne od Numskull bude dostupná edícia The Stranger Edition s 27-centimetrovou sochou Strangera a digitálnym kódom na stiahnutie expanzie.

Zberateľská edícia Destiny 2: Beyond Light
Deluxe edícia od Numskull

Pri všetkých predobjednávkach hráči dostanú okamžitý prístup k Exotic Rimed Ghost Shell a jednému novému Legendary Emblemu.

The Witch Queen, Lightfall

Bungie oznámilo aj plány na nasledujúce roky. Na jeseň/podzim 2021 môžu hráči očakávať novú expanziu The Witch Queen a na jeseň 2022 pre zmenu expanziu s pracovným názvom Lightfall. Obe expanzie majú ponúknuť nové lokality aj nové príbehy. Žiadne ďalšie detaily neboli poskytnuté, ale to asi zrejme neprekvapí.

Destiny 2 expanzie 2020-2022
Bungie predostrelo plány na roky 2020 až 2022

Podpora nových konzol

Bungie napokon oznámilo aj to, že Destiny 2 vyjde aj na nové konzoly. Hra vyjde na Xbox Series X aj PlayStation 5 a na oboch má podporovať 4K 60fps, kým na One X a PS4 Pro beží stále v 30fps, na jednej v 4K, na druhej v 1440p rozlíšení. Dôvodom pre 30fps limit na dnešných konzolách je podľa tvorcov fakt, že hra vyťažuje hlavne procesor, ktorý nie je dostatočne výkonný ani na jednej z konzol.

Bungie tiež potvrdilo, že hráči dostanú bezplatný upgrade z terajších verzií na next-gen. Zároveň potvrdili, že na datadisk Destiny 2: Beyond Light sa vzťahuje program Xbox Smart Delivery, takže hráči si ho môžu už teraz predobjednať na Xbox One a Xbox Series X zároveň. Bungie plánuje oznámiť detaily k next-gen verzii hry v priebehu nasledujúcich mesiacov.

Potvrdený je tiež cross-play. Do hry pribudne niekedy v roku 2021, ale žiadne ďalšie detaily k tomu neboli poskytnuté. Je však možné, že pôjde o cross-play medzi starou a novou generáciou konzol, nie o bežný cross-play medzi Xbox a PlayStation verziami hry.

Destiny 2 je nové Destiny 3, a s tým prichádzajú aj zlé správy

Prichádza aj jedna celkom zlá správa. Bungie vraví, že z technického hľadiska musí z hry skryť kopu obsahu z predošlých rokov i základnej hry. Znamená to, že pri vydaní Beyond Light z hry až na dobu jedného roka zmiznú mapy Mars, Io, Titan, Merkur aj vesmírna loď Leviathan.

Čiže takmer všetko zo základnej hry a prvého DLC bosahu. Tento obsah bude presunutý do tzv. Destiny Content Vault, čo bude akési automatizované cloudové úložisko, kde bude uložený všetok obsah hry a priebežne sa bude obsah meniť v závislosti od popularity. Znamená to zároveň aj minimálne ročné odstránenie raidov The Leviathan, Spire of Stars a Eater of Worlds, na ktoré sú viazané aj niektoré achievementy.

Na jeseň/podzim sa má do hry vrátiť mapa Cosmodrome z Destiny 1, ako aj štyri striky, v roku 2021 sa do hry vráti raid Vault of Glass. Z Destiny 2 budú v hre pri vydaní datadisku Beyond Light dostupné len lokality Europa, Cosmodrome, Mesiac, Tangled Shore, Dreaming City, European Dead Zone a Nessus. Režimy Gambit a Gambit Prime budú zlúčené do jedného módu.

via Gamesite

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *