Exkluzívne: Privítajte Xbox!

Xbox Logo

Xbox, Xbox, Xbox, posledné týždne počúvame veľa správ o tom, že Microsoft plánuje predstaviť úplne nový Xbox. Nová konzola by mala byť oveľa výkonnejšia než Xbox One a mala by bez problémov zvládať 1080p 60fps pri krajšej grafike. Dokonca by mala svojim výkonom prekonať PS4 Neo, ktorá ešte ani nebola predstavená. Momentálne má konzola kódový názov Scorpio, asi preto, že ňou chce MS uštedriť ranu PlayStationu.

Lenže finálna konzola sa takto nebude volať…

Jej meno?

Xbox. Náš zdroj nám povedal, že konzola, na ktorej Microsoft pracuje, bude last-gen. Alebo ak chcete, final-gen. Proste je to posledná zastávka, zmizne číslovanie. Jediné čísla, s ktorými sa uňho budeme stretávať, sú roky vydania. Totiž, Microsoft má v úmysle upgradovať svoju konzolu každé 2 až 3 roky s tým, že sa bude jednať o hardvérové aktualizácie. Inak bude využívať tú istú architektúru ako Xbox One a Xbox (2016), vďaka čomu bude spätne kompatibilná s predtým vydanými hrami. Je to super, keďže už nebude treba kupovať remastre a vývojári môžu jednoducho vydať update, ktorý zaručí kvalitnejšiu grafiku v hrách na novom železe.

Microsoft zároveň plánuje ponúknuť hráčom dve možnosti upgradu. Prvá je, kúpiť novú konzolu. K tomuto sa zrejme priklonia nováčikovia, ktorí switchujú z 360-ky alebo One. Zároveň nie je vylúčené ani to, že Microsoft z času na čas refreshne dizajn, aby sme nemali v obývačke 15 rokov to isté. Druhá možnosť upgradu bude Xbox Upgrade Kit. V podstate to bude úplne nová základná doska, na ktorej už bude všetko potrebné, a ktorá sa bude dať vymeniť priamo v konzole.

Xbox 2016

Upgrade konzoly má prebiehať nasledovne: Pravý bok konzoly nebude slúžiť len na chladenie, budú to dvierka, ktoré sa dajú otvoriť a z ktorých budeme vyťahovať dosku. Tá je uložená v racku, ktorý okrem vymeniteľnej základnej dosky obsahuje ešte jednu, menšiu dosku. Do nej je zapojená BluRay mechanika a pevný disk. K nej sa potom pomocou konektoru pripojí nová základná doska. Tadá, máte novú konzolu a máte na nej všetko, čo doposiaľ! Celý proces výmeny by pritom nemal trvať viac ako 10 minút. Len je predtým treba odpojiť káble od Xboxu.

Lenže je tu šanca (a dosť veľká), že Microsoft raz za pár rokov refreshne dizajn konzoly, vďaka čomu bude treba z času na čas zrejme vymeniť celú konzolu kvôli možným problémom s rozmermi alebo tvarom. Časom sa totiž môžu vrátiť zaoblené tvary. Upgrade kity budú o niečo lacnejšie, než celá nová konzola, ALE kúpiť novú konzolu sa možno oplatí viac, keďže cenový rozdiel nebude veľmi veľký. Upgrade kity však majú veľkú výhodu v šetrení miesta: nebudete musieť mať po dome rozhádzanú hromadu krabíc a nebudete mať doma ani 10 rôznych konzol.

Xbox One Prototypes

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *