Microsoft už pripravuje nástupcu pre Project Scorpio

Xbox Next

V poslednej dobe sme sa toho dozvedeli naozaj veľa o budúcnosti Xboxu a dnes už vieme, ako vyzerajú devkity, aký majú výkon a aký výkon možno očakávať od finálnej verzie pre verejnosť. Lenže Scorpio je vlastne ďalšou konzolou, ktorá tu bude len po určitý čas a keď bude treba, dostane nástupcu.

Prekvapením však je, že o nástupcovi Scorpia sa už v Redmonde pomaly začína hovoriť. Phil Spencer v rozhovore s Gamasutrou povedal, že tak to jednoducho chodí a každá firma, ktorá vyrába herné konzoly, musí premýšľať nad budúcnosťou. So súčasným smerovaním, kedy sa Xbox One a Windows 10 tak nejak zjednocujú, by sa dalo špekulovať, že nástupca Scorpia je herné PC, ale nebude tomu tak. Microsoft verí, že konzolový trh je naďalej veľmi dôležitý, ale treba myslieť aj na vzdialenú budúcnosť.

Project Scorpio SoC Xbox 4K

Trendy sa menia, konzole sú záležitosťou skôr našej generácie a dnešné deti uprednostňujú skôr PC alebo prenosné zariadenia. Aby značka Xbox prežila, nemôže sa navždy orientovať len na herné konzoly do obývačky a do budúcnosti bude mať čoraz väčší dôraz na službu. Kým doposiaľ bol trh skôr o tom, že človek má určitú hernú konzolu a hrá iba na nej, dnes sa majú veci tak, že hráči chcú hrať kdekoľvek, no chcú mať tento zážitok rozšírený o služby, ktoré využívali doteraz. Napríklad Game DVR alebo aj nejaké ďalšie sociálne služby typu Xbox Live Messages či Xbox Feed.

Xbox Outside the Box

A pretože je treba zachovať herné značky, nemôžu sa obmedzovať len na jedno zariadenie, mali by byť dostupné aj pre mladšie publikum, ktoré preferuje väčšiu slobodu výberu. Vďaka tomu vznikol program Play Anywhere a služba Xbox Live sa rozšírila aj na ďalšie platformy: Android, iOS, VR. Ukážkovým príkladom je v tomto prípade Minecraft: Pocket Edition, ktorá má na každej platforme podporu Xbox Live. Vďaka tomu možno zbierať napríklad Achievementy alebo hrať na crossplatformových Minecraft Realms. Čoskoro to umožní nakupovať skiny, map packy a doplnky cez Minecraft Store. A že na mobiloch je málo hráčov? Sú ich milióny, tvrdí Phil Spencer.

Čo to teda znamená? Že do budúcna Xbox už nebude len o hardvéri pod televízorom, ale bude to skôr služba a rodina produktov, ku ktorým bude patriť aj výkonná krabica v obývačke. Tá bude zrejme patriť k najpohodlnejším spôsobom pripojenia sa k službe Xbox. K zariadeniam bude možno patriť aj drobný streamovací Xbox, ktorý umožní streamovať hry z PC (alebo iného Xboxu) do televízora po vzore Chromecast. Tento nápad chcel Microsoft ukázať ešte minulý rok, na poslednú chvíľu sa ale rozhodol odhaliť Scorpio.

Xbox One Wireless Adapter

via Gamasutra

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *