Xbox Creators Update prináša vychytávku z PlayStation Store

PlayStation Store

Xbox Creators Update priniesol niekoľko noviniek, mimo iného Beam, redesignované rozhranie a funkciu Copilot. Na čo však Microsoft neupozornil, je drobná vychytávka v Xbox Store, u ktorej sa priamo inšpiroval PS4.

Po novom, keď si v Xbox Store vyhľadáte nejakú hru a kliknete na jej detail, tak sa vám na obrazovke automaticky spustí trailer k danej hre. Trailer je prekrytý ostatnými informáciami ako je názov hry, vydavateľ, obal a cena. Vďaka tejto funkcii okamžite viete, o čo v danej hre ide a či vás zaujme. Ako som už vravel, trailer sa spustí automaticky a po jeho skončení sa nahodí artwork, ktorý sme mohli vídať doteraz.

Pri PS4 samozrejme funkcia funguje trochu inak. Tam, keď kliknete na hru, začne sa prehrávať trailer na celej obrazovke a k hre sa musíte doscrollovať, lebo je pod trailerom. Na jednu stranu to je fajn, pretože si trailer vychutnáte vo full-screene. Na druhú stranu tam nemáte všetko potrebné na jednej obrazovke.

Xbox Store Creators Update Game Trailers

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *