Creators Update odstránil Snap a s ním aj sledovanie televízoru cez multitasking

Xbox One TV Snap

Creators Update na Xbox One odstránil aj posledné zvyšky Windowsu 8. Funkcia Snap bola súčasťou Xbox One od samého vzniku, s najnovším updatom ju však Microsoft odstránil a nahradil modernejším PIP režimom.

Vďaka nemu dnes v hrách vidíme zoznam achievementov na dosah, vidíme Beam Chat pri streamovaní a slúži aj na ďalšie účely. Čo mu však chýba, je podpora TV. Xbox One bol od počiatku myslený ako univerzálne multimediálne centrum s multitaskingom, ktorý umožňoval sledovať TV a hrať hry zároveň. To však už neplatí. Dnes môžete sledovať buď TV alebo hru. Nie obe naraz. No a k tomu sa teraz bližšie vyjadril aj Mike Ybarra.

Viceprezident Xbox divízie na Twitteri potvrdil, že PIP mód pre TV aplikáciu dnes nefunguje. Dokonca ho Microsoft v súčasnosti ani nepripravuje. Ybarra však na svojom Twitteri odkazuje ľudí na Xbox UserVoice stránku, kde môžu navrhovať svoje nápady a keď budú mať veľký ohlas, tak ich MS zapracuje do najbližšieho updatu. Ybarra sa však zmienil len o TV aplikácii a nie o ďalších, takže je možné, že ostatné aplikácie budú časom podporovať PIP režim. Či už sa jedná o aplikácie od Microsoftu alebo od tretích strán.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *