Microsoft rozširuje spätnú kompatibilitu a prináša Red Dead v 4K

Red Dead Redemption 4K
Microsoft počas večernej Inside Xbox operácie oznámil dve novinky spojené so spätnou kompatibilitou.

V prvom rade došlo k rozšíreniu spätnej kompatibility pre hry z pôvodnej Xbox konzoly. Tentoraz bola ohlásená zbierka 19 titulov, z ktorých značnú časť tvoria hry Star Wars. Zahŕňa to aj obidva pôvodné Battlefronty, ktoré ešte neboli o mikrotransakciách a loot boxoch a rozhodne nečelili takej kritike, ako ich moderné pokračovania. Okrem toho sa vracia na scénu Blinx: The Time Sweeper, Panzer Dragon Orta a Conker, teda trojica exkluzívnych titulov pre pôvodný Xbox. Medzi hrami nechýba ani Morrowind alebo klasické SSX3. Všetky hry bežia vo Full HD na Xbox One/S a v 4K rozlíšení na One X. Takisto, ak máte niektoré z hier na disku, môžete ich utilizovať.

OG Xbox Backwards Compatibility

Ďalšie oznámenie súvisí so šiestimi hrami z Xboxu 360 vylepšenými pre Xbox One X. Hry s vylepšenou spätnou kompatibilitou bežia v natívnom 4K rozlíšení a niektoré z nich dokonca môžu využiť dodatočné schopnosti konzoly, ako napríklad Fallout 3. Ten totiž disponuje pre podporu 10-bitových farieb, ktorú Xbox 360 nemal. Dnes sa program rozšíril o dodatočné tituly – Red Dead RedemptionPortal 2, Darksiders, Star Wars: The Force Unleashed, Gears of War 2 a Sonic Generations.

Enhanced Xbox 360 Backwards Compatibility

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Rado píše:

    pecka

  2. StriderCZ píše:

    Morrowind…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *