Call of Duty WWII beží v 4K 60fps na Xbox One X

Call of Duty WWII
Call of Duty WWII je ďalšou hrou, na ktorú má marketingové práva Sony, no vo výsledku dostanú najlepší vizuálny zážitok hráči na Xboxe.

Čerstvo vydané pokračovanie Call of Duty má totiž na Xbox One X prisľúbenú podporu 4K rozlíšenia, no kvôli marketingovej dohode so Sony sa táto informácia potvrdila až v deň vydania. Activision navyše podporu nekomentoval a odpoveď priniesli experti z DigitalFoundry. Tí sa pozreli na vizuálnu kvalitu hry na oboch výkonných konzolách a zistili, že hra vyzerá lepšie na Xbox One X.

Jedným z dôvodov je, že hra beží po väčšinu času v 4K rozlíšenie. Pre vývojárov má však prednosť framerate a aby hra bežala pri 60fps, nastavili u nej horizontálne dynamické rozlíšenie. Vďaka tomu človek občas vidí „pásiky“ z predošlého snímku. Technika inak plní svoj účel spoľahlivo a hra si udržuje stabilný framerate s výnimkou momentov, kedy načítava ďalšie časti mapy. Vtedy hra na okamih zamrzne, podobne ako Halo 5. Okrem ostrejšieho obrazu má hra na Xbox One X tiež vysokokvalitné tiene a lepší ambient occlusion. Niektoré scény vďaka tomu vyzerajú na Xboxe lepšie, než na PS4 Pro. Väčšinou však hra vyzerá podobne na oboch platformách.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Rado píše:

    3:0 pre xbox 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *