Phil Spencer: Xbox Game Pass nie je stratový a rastie

Xbox Game Pass Discover

Pri konzolách je tak nejak pravidlom, že základný hardvér je stratový a spoločnosti sa dostávajú do zisku predajom hier, príslušenstva a služieb. Ale dokáže byť služba typu Xbox Game Pass, ktorá stojí len 10€ mesačne, zisková?

Phil Spencer vraví, že tento biznis model je udržateľný a rozhodne nejde o stratovú vec, aj keď je rozdiel, či si hráč kúpi jednu hru za 60€ alebo si požičia 200 hier za 10€. Služba je jednoducho atraktívna aj vďaka rastúcej a meniacej sa ponuke hier. Vďaka tomu sa jej počet predplatiteľov medziročne zdvojnásobil.

„Game Pass je pre nás momentálne dobrým biznisom. Je to niečo, s čím sme pri súčasnom fungovaní spokojní a služba medziročne vzrástla o viac ako dvojnásobok. Je to na skvelej ceste. Viem, videl som to, ako niektorí ľudia vravia, že ‚Aha, dnes len pália peniaze doľava a doprava, aby získali viac zákazníkov a neskôr tak mohli službu zdražiť. To ale pre nás nie je model. Cítime sa dobre s dnešnou podobou služby. Jednoznačne do nej investujeme, ale nie takým spôsobom, aký by pre nás nebol udržateľný,“ povedal Phil Spencer pre server Stevivor. Dodal však, že službu budú aj naďalej propagovať s rôznymi akciami, ako je napríklad možnosť predplatiť si prvý mesiac za jedno euro.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *