S týmito vychytávkami využijete svoj nový Xbox One naplno!

Xbox One X a Xbox One S
Vianoce sú tu a v mnohých domácnostiach pod nimi bude čakať na svoju chvíľu Xbox One, pripravený potešiť svojich nových majiteľov hrami. Viete ale, že Xbox One neponúka len hry, ale aj prístup k ďalšiemu zaujímavému obsahu a funkciám?

Niekoľko funkcií môže výrazne ovplyvniť jeho používanie a spokojnosť s ním posunúť na ešte vyššiu úroveň. Týchto pár vecí určite oceníte:

Power Saving Mode / Instant On

Jednou z prvých vecí, na ktorú sa Xbox opýta hneď pri úvodnom nastavení, je režim vypnutia. Xbox One ich pozná hneď dva a každý má svoje výhody aj nevýhody. V prvom rade je to režim Power Saving Mode. Je to vlastne klasické vypnutie, s ktorým konzola vo vypnutom stave šetrí elektrinu. Má však aj svoje nevýhody – a tie sú naopak výhodami režimu Instant On.

V tomto režime konzola nie je vypnutá, len „spí“ a občas sa pripája k internetu. Kontroluje tak, či sú dostupné nové aktualizácie alebo či ste si nedali sťahovať na diaľku nejakú aplikáciu/hru a keď ich nájde, začne ich sťahovať. Tiež sa to odrazí na kratšom zapínaní, ale aj vyššom odbere elektriny.

Xbox One Energy-Saving vs Instant On

Ako redeemovať kód

Pri mnohých hrách, ktoré si kúpite v obchode, narazíte na Redeem kódy, teda 25-miestne kódy, s ktorými získate rôzne bonusy, ako dodatočné postavy, dodatočné misie, celé DLC alebo dokonca hotové hry, ktoré sa vývojár rozhodol podarovať ako bonus k nákupu. Použiť ich je celkom jednoduché:

  1. Prejdite na Store
  2. Stlačte tlačidlo Redeem a code
  3. Prepíšte 25-miestny kód a potvrďte, že ho chcete použiť.
    • Pomlčky netreba zadávať, píše ich samotná konzola

Xbox Game Pass

Ak ste pod stromčekom našli niektorý z balíčkov Xbox One S (napr. s Forzou Horizon 3 + Hot Wheels DLC) alebo Xbox One X, je veľká šanca, že tu nájdete aj kód na aktivovanie služby Xbox Game Pass na 1 mesiac zadarmo. Táto služba ponúka prístup k viac ako 100 hrám z Xbox One a Xbox 360, ktoré sa dajú stiahnuť a hrať do konzoly bez nutnosti ich kúpiť.

Teda len do chvíle, kým nebudú z ponuky Game Passu odstránené, pretože sa ponuka upravuje na mesačnej báze. Napríklad Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain, tu bude dostupné iba do konca januára/ledna, v ten istý mesiac však pribudne 10 ďalších hier. Obvykle je služba platená, v našom regióne ale stojí príjemných 6,99€ alebo 149Kč. Noví členovia môžu teraz získať prvý mesiac za symbolické 1€.

Xbox Game Pass

Xbox Live Gold

Ako na PS4 a Nintendo Switch, tak na Xbox One je multiplayer platený. Dostupný je tu vo forme členstva Xbox Live Gold, s ktorým okrem prístupu k multiplayeru hráči dostanú aj špeciálne zľavy v Xbox Store každý týždeň, dodatočných 10% dole z cien vo výpredaji, a možnosť získať celkom zadarmo 4 hry každý mesiac (dve pre One a dve spätne kompatibilné z 360). Dostupné je ako digitálne predplatné, alebo ako kód dostupný v obchodoch.

Xbox Live Gold 3 Month + Xbox Game Pass

EA Access

Služba EA Access je treťou predplatnou službou a zároveň najlacnejšou, ktorú na Xbox One nájdete. Stojí necelé 4€ mesačne alebo 25€ ročne a získate s ňou prístup k viac ako 40 hrám od EA, čo zahŕňa viaceré diely sérií FIFA, NHL, NBA Live, Madden NFL, Battlefield a Need for Speed. A samozrejme niekoľko ďalších hier tiež, vrátane titulov ako je Unravel. Jednoducho, za pár šupov získate prístup k obrovskej knižnici hier.

EA Access

 

Xbox App (iOS, Android)

Xbox One má k dispozícii aj vlastnú aplikáciu na iPhone a Android. Aplikácia s jednoduchým názvom Xbox umožňuje hráčom na diaľku chatovať s kamarátmi, sledovať príspevky na nástenke alebo nakupovať nové hry a redeemovať kľúče. V niektorých hrách, ako je napríklad Dead Rising 3, tiež slúži ako druhá obrazovka (v tomto prípade obrazovka herného telefónu), ktorá prehĺbi zážitok v danej hre.

‎Xbox
‎Xbox
Price: Free

Zapínajte televízor s Xboxom

Kým pôvodná konzola Xbox One vyžadovala Kinect na to, aby mohla zapínať/vypínať televízor, konzoly Xbox One S a Xbox One X už majú pokročilý IR snímač zabudovaný priamo v sebe a tým pádom aj spomínanú možnosť zapnutia a vypnutia televízoru. Aktivujete ju v nastaveniach, v kategórii TV & OneGuide a bližšie pod nastavením Device control. Tu si viete nastaviť, čo má Xbox spraviť s televízorom a pripojeným audiosystémom, ak ho zapnete. Dá sa nastaviť samostatná akcia pri zapnutí aj pri vypnutí daného zariadenia.

Xbox One Device Power options

 

 

 

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Martinedo píše:

    Zapínanie tv konzolou je mala ale uplne skvela vecicka. Odporúčam každému..
    Co sa Instant On tika, tak som to par dnoch vypol, lebo som mal pocit ze sa xbox nejako velmi casto zapina a zahrieva. Neviem ci to bolo sposobene aktualizaciami, ale stavalo sa to veľmi často.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *