Microsoft síce plánoval skončiť s vydávaním hier na Switch, ale vydal tam dve nové

The Bard's Tale ARPG Remastered and Resnarkled

Microsoft už dávnejšie avizoval, že nemá v pláne vydávať ďalšie hry na Nintendo Switch. No je rok 2020 a za posledné mesiace sme sa dočkali 2 nových hier aj s podporou Xbox Live.

Prvou hrou, ktorú zrejme nemusím približovať a postará sa vám o kopu zábavy s lokálnym co-opom až pre štyroch hráčov, je Minecraft Dungeons. Hra od štúdia Mojang vyšla koncom mája/května na PC, Xbox One, PS4 a Nintendo Switch, kde môžete s tromi ďalšími kamarátmi nielen bojovať, ale tiež zbierať achievementy.

Pokiaľ ste dúfali, že hra má vlastný zoznam podobne, ako klasický Minecraft (ten má na každej platforme vlastný zoznam), sklamem vás. Minecraft Dungeons vám totiž všetky Switchové, Xboxové aj počítačové achievementy pripisuje do jedného zoznamu so zatiaľ fixnými 1000(G) a počtom 24 kusov.

Druhou hrou, ktorá vyšla tak trochu pod radarom, je The Bard’s Tale ARPG od štúdia InXile Entertainment. Akčná RPG z pohľadu zhora ponúka skôr parodický pohľad na žáner, kde ako oplzlý bard, ktorého už se… hnevajú stereotypy ako sú predvídateľné príbehy, loot ukrytý v divokej zveri alebo sudy existujúce len za účelom zničenia. Teraz so sprievodným hlasom dnes už nebohého Tonyho Jaya. Titul vyšiel pôvodne v roku 2004 a bol prvým od štúdia inXile Entertainment.

Nevšedná akčná RPG teraz prichádza v remastrovanej a „resnarklovanej“ podobe s hracím časom 20-30 hodín na Xbox One, PC a Nintendo Switch. Titul stojí 16,99€, ak máte Xbox Game Pass tak si ho môžete na PC/Xbox stiahnuť stade. Na Xbox One X beží v 4K 60fps. Obsahuje 51 achievementov s celkovým skóre 1000(G).

Inak, keď už je reč o štúdiu inXile Entertainment, štúdio hľadá nových vývojárov na vývoj novej hry, ktorá pobeží na Unreal Engine 5. Na titule už teraz pracuje jeden z bývalých vývojárov God of War, ktoré vyšlo v roku 2018 exkluzívne na PlayStation 4. Pripravovaný projekt z dielne štúdia inXile Entertainment má byť AAA a vyjde na Xbox Series X.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *