Xbox Game Bar dostal YouTube mini-prehrávač

Win+G Game Bar

Xbox Game Bar je nástroj, kde si môžete pozrieť veľa vecí ohľadom vášho PC a pri tom nemusíte minimalizovať hru. Napríklad ako vidieť vyťaženie vášho procesora, grafiky, RAM alebo aj počúvať hudbu zo Spotify.

Nedávno začal Xbox Game Bar podporovať third-party nástroje, čo umožnilo vývojárom tvoriť mini-aplikácie priamo pre Game Bar. Momentálne tam nie je veľa aplikácií, ale Razer aj XSplit sa spolu s menšími vývojármi zapojili do tvorby vecí ako sú zápisník, kalkulačka či prehliadač v samotnom XGB.

Aplikácie pribúdajú non-stop a niekedy viete natrafiť aj na celkom šikovné veci, ako Youtube Gamebar Overlay od Marconi Gomesa. Je to jednoduchá vec, v hre alebo za používania akejkoľvek aplikácie s Win+G podporou vyhľadať a pozerať YouTube videá alebo livestreamy.

Youtube GameBar Overlay
Youtube GameBar Overlay
Developer: Marconi Gomes
Price: Free

Ak ste si nainštalovali aplikáciu z Microsoft Store alebo XGB Store, tak si ju viete pripnúť na samotný bar tým, že si ju zaznačíte ako obľúbenú. Keď prvýkrát otvoríte aplikáciu, tak vám vyhodí okienko, kde môžete zadať URL alebo vyhľadať video. Avšak vyhľadávanie spôsobí, že vám nástroj crashne keď píšete, tak snáď na to bude rýchly fix.

Ak máte YouTube Premium, tak vás touto informáciou sklamem, ale neviete sa prihlásiť do svojho účtu a tým pádom budete mať reklamy, čiže raz či dvakrát si ich budete musiet odkliknúť.

Martin Botlo

Hardbass and Kvas

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *