YouTube konečne podporuje 4K na Xbox One S a Xbox One X

YouTube
Trvalo to rok, no xboxeri konečne stratili dôvod presúvať sa z konzoly do ponuky Smart TV len preto, aby si vychutnali YouTube na maximum.

YouTube totiž až doteraz nepodporoval 4K rozlíšenie, hoci prvý Xbox s podporou tohto rozlíšenia, Xbox One S, vyšiel pred rokom. Užívatelia však mohli sledovať obsah maximálne vo Full HD rozlíšení, a aj to až v priebehu videa, keďže prvotne ho načítavalo len v 720p. Sledovať YouTube cez Xbox One tak v podstate na 4K televízore strácalo zmysel, pretože človek dostal oklieštený zážitok, skoro ako na novej Apple TV 4K.

Google však spravil veľkú zmenu a vydal novú YouTube aplikáciu pre Xbox One S a One X. Táto aplikácia sa vyznačuje novou ikonou, absenciou achievementov (aplikácie na Xbox One pôvodne podporovali achievementy) a hlavne podporou 4K. Okrem toho aplikácia podporuje 60fps video, teda ďalšiu vec, ktorú doposiaľ podporovala len vstavaná aplikácia v televízore. Nový YouTube pre Xbox však, bohužiaľ, nepodporuje HDR a nie je jasné, či a kedy jeho podpora dorazí.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *