YouTube na Xbox One: Poznáme 3 dôvody, prečo si ho zamilujete

YouTube

YouTube je dnes neoddeliteľnou súčasťou každého multimediálneho zariadenia na svete a zároveň aj súčasťou nášho každodenného života. Služba je teda dostupná aj pre Xbox One a narozdiel od jeho predchodcu, teraz ho už môžete používať aj bez zlatého členstva Xbox Live. Samozrejme v takom prípade sa dočkáte len základnej funkcionality, čo predstavuje možnosť sledovania videí, prihlásenia sa k svojmu profilu a sledovaniu playlistov. Nakoniec má však YouTube na Xbox One aj niekoľko vlastností, ktoré si jednoznačne obľúbite.

1. Remote

YouTube nemusíte ovládať s pomocou vášho gamepadu a tak, pokiaľ plánujete najbližšie dve hodiny sledovať gameplaye alebo Fails of the Weak, jednoducho vypnete ovládač a ušetríte tak jeho batériu. Namiesto toho sa k Xboxu pripojíte s pomocou svojho iPhonu alebo Androidu, ktorý sa stane diaľkovým ovládačom. Funkcionalita je vlastne totožná s ovládaním YouTube na Smart TV, len s výnimkou že teraz máte YT aj na „hlúpej“ televízii bez pripojenia k internetu (a tiež s možnosťou hrania hier). Stačí otvoriť aplikáciu YouTube na svojom telefóne, uistiť sa, že konzola aj mobil sú pripojené k jednej sieti a následne už len vo vrchnej časti obrazovky kliknúť na „streamovacie“ tlačidlo a z ponuky vyberiete názov svojej konzoly. Defaultne to je XboxOne. Navyše, v prípade že je aplikácia na Xboxe vypnutá, zapne sa automaticky po výbere konzoly na mobile.

2. Snap

Prečo si však obľúbite možnosť sledovať YouTube na svojej konzoli? Xbox totiž disponuje funkciou Snap, vďaka ktorej môžete sledovať videá popri hraní hry. V tomto prípade sa YT pripne na pravú stranu obrazovky a disponuje miniprehrávačom so základnými ovládacími funkciami a zmenšeným videom vo vrchnej časti. V závislosti od rýchlosti vášho pripojenia a celkového vyťaženia konzoly môžu videá v tomto režime sekať. V tomto prípade môžete pripnutú aplikáciu ovládať aj s pomocou SmartGlass. Naďalej však môžete vyberať videá z YouTube aplikácie na mobile.

Ale prečo by ste vlastne chceli sledovať videá počas hrania hry? Po odpoveď si netreba ísť ďaleko. Buď si takto môžete pozrieť, ako dokončiť niektorý achievement v hre, prípadne si môžete pomôcť s prejdením určitej problémovej pasáže bez toho, aby ste museli opustiť hru, a nakoniec môžete YouTube použiť ako hudobný prehrávač v prípade, že in-game hudba nie je vaša najobľúbenejšia, alebo už ponúka obohraný playlist. V takom prípade si môžete pokojne pustiť Rytmusa, Hudsona Mohawke alebo Pantheru a pritom bojovať s Covenantmi alebo sa prejsť po dialnici v Los Santos.

3. Achievementy, Upload

Xbox One vám nakoniec umožní využiť konzolovú YouTube aplikáciu aj na nahrávanie videí priamo z konzoly. Ide teda o možnosť uploadnúť svoje gameplay videá priamo na YouTube, ak ste s nimi spokojní a nechcete robiť žiadne dodatočné úpravy na počítači. Ako bonus, za prihlásenie sa k svojmu profilu, prihlásenie sa k odberu, nahranie videa a kliknutiu na „Like“, dostanete achievementy. Narozdiel od herných achievementov, tieto nemajú žiadne body a slúžia skôr na odomykanie wallpaperov. Celkovo je tu 10 achievementov:

  • Please sir, may I have some more? – Kliknite na odber
  • Push the Button – Kliknite na „páči sa mi“ u videa
  • Video Teleporter – Spárujte mobilnú YouTube aplikáciu s Xboxom One
  • Do you come here often? – Prihláste sa k svojmu profilu
  • Look Mom, I’m on TV! – Uploadnite video zo svojho Xboxu
  • DJ YouTube – Pozrite si 10 hodín hudby
  • ROFLMAO – Pozrite si 5 hodín vtipných videí
  • UUDDLRLRBA – Pozrite si 5 hodín herných videí
  • Quantum Entanglement – Sledujte 5 hodín videa zo svojho telefónu
  • Hipster Kitty – Pozrite si 3 hodiny videí s menej ako 200 zhliadnutiami

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *