Machinima skončila, prepustila všetok personál

Niekdajšia ikona hernej videotvorby končí. Spoločnosť Otter Media najprv stiahla všetok obsah z YouTube kanálu Machinima a sľubovala jeho presun na iné médiá. Krátko nato však Otter Media oznámili koniec značky.

Machinima začala fungovať pred 19 rokmi a zastrešovala herné videá, ku ktorým patria napríklad vtipné zábery z hier ako GTA IV alebo Red Dead Redemption. Preslávila sa ale najmä vďaka YouTube, kde hostovala tisíce videí.

Vplyvným investorom Machinimy bol Warner Bros a odkúpil ju v roku 2016. Tohto giganta však v júni/červnu 2018 odkúpil americký operátor AT&T, ktorý už vlastní mediálnu spoločnosť Otter Media, obsahovo podobnú Machinime, a pod ktorou sa nachádzajú aj také internetové celebrity ako Rooster Teeth. Machinima sa po kúpe začlenila pod Otter Media a tá ju ako materská spoločnosť zatvorila. Zatvorenie si vyžiadalo prepustenie 81 ľudí. Vo firme ostane ešte zopár ľudí, ktorí budú pracovať v Otter Media.

via GamesIndustry.biz

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *