Začíname s Xbox One

Xbox One Vianoce

Takže, vravíte, že ste pod stromčekom našli Xbox One? Gratuľujeme a zároveň prajeme veľa zábavy pri hraní hier! 🙂 Ale ešte predtým, než sa pustíte do hrania na vašej novej konzole, v redakcii sme sa rozhodli, že si pre vás pripravíme zopár užitočných tipov, ktoré ako čerstvý majiteľ Xboxu One určite oceníte. Tieto tipy a triky, ako aj poznatky z dlhodobého používania konzoly, sme zakomponovali do tohto špeciálneho vianočného článku, v ktorom si pozrieme (a vysvetlíme) 6 užitočných vlastností novej konzoly.

Power Saving Mode / Instant On

Jedna z prvých vecí, na ktoré sa vás konzola pýtala pri prvom nastavovaní, je spôsob, akým ju chcete mať vypnutú. Xbox One totiž pozná dva stavy nečinnosti, z čoho každý má svoje výhody. V prvom rade je to režim Power Saving Mode. V tomto prípade sa vlastne jedná o klasické vypnutie, ktoré šetrí elektrinu a konzola je vypnutá. Nevýhodou je však, že pri nasledujúcom zapnutí sa bude musieť načítať celý systém, čo trvá o niečo dlhšie, asi minútu a pol. Potom je tu ten režim Instant On, ktorý používame v redakcii. Dobre, nejde o veľmi šetrné riešenie, ale vaša konzola v podstate len „spí“. Teda, nie tak úplne – Xbox je pripojený k internetu a v určitom časovom intervale zapína pevný disk, aby nainštaloval aktualizácie, zálohoval dáta na cloud alebo začal sťahovať hry, ak ste si ich dali sťahovať na diaľku cez počítač alebo mobil. Plus, výhodou režimu je, že konzola je zapnutá oveľa rýchlejšie a vy môžete okamžite začať hrať alebo pokračovať v rozohratej hre. Čo je vlastne ďalšia výhoda – ak ste vypli Xbox One počas hrania hry a máte režim Instant On, po zapnutí ste späť tam, kde ste skončili.

Xbox One Console

Ako redeemovať kód

S čím sa budete stretávať pravidelne pri predobjednaných hrách alebo zberateľských edíciách, sú „Redeem kódy“, vďaka ktorým získate do svojich hier rôzne užitočné bonusy, ako napríklad dodatočné postavy, dodatočné misie alebo dokonca celé DLC, ktoré ste dostali vrámci predobjednávkového bonusu (ako to bolo napr. u Battlefield 4). Prípadne môžete dostať členstvo Xbox Live Gold na pár dní zadarmo, čo vám umožní hrať hry cez internet. Skrátka, existujú rôzne dôvody, prečo sa stretnete s Redeem kódmi a ak ste sa k nejakému dopracovali už teraz, môžete ho uplatniť priamo na svojom novom Xboxe One. Proces je však zbytočne komplikovaný a práve preto vám s ním pomôžeme:

  1. Choďte do sekcie Store
  2. Na obrazovke s ponukou hier kliknite na tlačidlo Browse all games
  3. Hore sa posuňte do sekcie Use a code
  4. V prípade, že máte Kinect, jednoducho k nemu priložte QR kód vyobrazený na karte s bonusovým obsahom.
  5. Pokiaľ Kinect nemáte, kliknite na Or enter the 25-character code
  6. Opíšte kód z karty. Pomlčky nemusíte zadávať, zadáva ich totiž samotná konzola
  7. Po dokončení jednoducho kliknite A na potvrdenie a začnite sťahovať.

Xbox One SmartGlass

Super aplikácia, ktorá vám umožní sledovať svoj herný postup alebo nakupovať nové hry aj keď nie ste doma alebo nemôžete byť na Xboxe. Vlastne ide o mobilnú aplikáciu, ktorú si môžete stiahnuť buď na svoj iPhone alebo na Android, ako aj na zariadenia s Windows Phone alebo Windows 10. Okrem toho, že vám aplikácia umožní spravovať svoj účet a nakupovať obsah, má veľa ďalších výhod, napríklad vďaka nej môžete používať telefón ako diaľkový ovládač (napr. pri sledovaní filmov) alebo ukazovať gameplaye a screenshoty vašim priateľom, ak ste si išli sadnúť na kofolu. Viac o tejto aplikácii rozpíšeme už čoskoro.

Xbox One SmartGlassDead Rising 3 SmartGlass

EA Access

Xbox One sa vyznačuje špeciálnou predplatnou službou od EA, ktorá je veľmi lacná a umožní vám predplatiť si prístup k hrám od EA bez toho, aby ste si ich vôbec museli kupovať. S touto službou môžete hrať napríklad Battlefield 4, najnovší Need for Speed a v neposlednom rade aj športy. Skrátka, je tu asi 20 hier od EA, ktoré si môžete stiahnuť kedykoľvek a v drvivej väčšine prípadov ich môžete hrať dokým vám nevyprší predplatné. Službu si môžete stiahnuť v sekcii Apps Xbox Store. Viac o tejto službe si môžete prečítať v článku EA Access: Užitočná služba, ktorá vám ušetrí desiatky eur.

EA Access Play It First

YouTube

Ďalšia vec, ktorú v redakcii používame veľmi často, je YouTube. Predsa len, nájdete tu tonu vtipných aj užitočných videí a pozerať ich na veľkej obrazovke televízora môže byť vo veľa prípadoch pohodlnejšie, než keby ste mali sedieť pred notebookom a sledovať návody HowToBasic alebo videá z ruských ciest s tým, že by vás neustále prerušovali upozornenia z Facebooku. Okrem toho sa sem môžete prihlásiť so svojim účtom, vďaka čomu môžete začať uploadovať svoje gameplaye priamo na YouTube a môžete tak odštartovať kariéru úspešného Youtubera. Dokonca môžete sledovať videá/hudbu počas hrania hry! Ale o tom už viac v samostatnom článku YouTube na Xbox One: Poznáme 3 dôvody, prečo si ho zamilujete

YouTube

OneDrive

No a napokon sem pridáme ešte jednu službu, ktorú si obľúbite. OneDrive je cloudové riešenie od Microsoftu, ktoré dáva svojim užívateľom v základe 7GB miesta (alebo 15?) a v niektorých prípadoch je možné túto kapacitu navýšiť až na 107GB, čo isto oceníte. Prečo? Pretože si sem môžete nahrať svoje obľúbené seriály a ak máte radi Dva a pol chlapa, jednoducho si ho nahráte na cloud a ďalej už len pohodlne streamujete do Xboxu. Prípadne sem môžete nahrávať fotky z dovolenky alebo aj gameplaye a screenshoty z Xboxu, ktoré potom už len stiahnete do počítača a môžete ich posielať kamarátom na Facebooku. Prípadne si môžete do počítača stiahnuť tie gameplaye a upravovať ich v Sony Vegas, Premiere, iMovie, no skrátka v nejakom nástroji na úpravu videí. Viac o OneDrive prinesieme v samostatnom článku.

OneDrive

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *