X018: Xbox One dostane podporu klávesnice a myši budúci týždeň

Xbox One S Mouse Keyboard
Microsoft sa počas konferencie pozrel aj na dlho očakávanú podporu klávesnice a myši, ktorá bude podporovaná vo vybraných hrách už tento mesiac, kým v iných bude k dispozícii omnoho neskôr.

Spočiatku bola podpora klávesnice a myši limitovaná na Minecraft a Warframe. Od 14. novembra/listopadu pribudne podpora aj do ďalších hier. Predovšetkým ide o hry, ktoré boli vyvíjané primárne pre PC. Už v najbližších dňoch ju môžeme očakávať v celkovo šiestich hrách:

 • Warhammer: End Times – Vermintide 2
 • War Thunder
 • Strange Brigade
 • Bomber Crew
 • Deep Rock Galactic (co-op)

V pláne je tiež podpora pre DayZFortnite. V prípade druhej menovanej budú hráči hrajúci na klávesnici a myši oddelení od tých, ktorí hrajú s ovládačom. Spomínajú sa tiež v dlhodobom horizonte aj hry ako Warface, Children of Morta, Minion Masters, Vigor, Moonlighter a X-Morph Defense.

Vyzerá to pritom, že klávesnica a myš bude akceptovaná buď v samostatných lobby miestnostiach, alebo v co-op hrách, kde môže byť parťák s klávesnicou nápomocný.

Pretrváva tiež partnerstvo s Razerom, ktoré vyrobí exkluzívne klávesnice a myši pre Xbox One. Spoločne tiež uvádzajú rozhranie Dynamic Lightning, ktoré funguje podobne ako Chroma s rozdielom, že bude kompatibilná s Xbox One a Windows 10. Vývojári ho môžu integrovať do svojich hier. Využije ho napríklad Warhammer Vermintide 2, ktoré bude osvetľovať vrchný rad kláves podľa toho, koľko máte zdravia.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

4 komentáre

 1. Rado píše:

  aoe nikde, sklamanie. 🙁

 2. Jimmy píše:

  Kedy bude dostupná klávesnica a myš pre xbox one ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *