LA Noire alebo Mass Effect 3 na Xbox One? Spätná kompatibilita odteraz podporuje viacdiskové hry!

Spätná kompatibilita Xbox One sa rozrastla o viacdiskové hry

Microsoft začal v Číne testovať možnosť streamovania hier na Xbox One a hneď to začal testovať s titulom Final Fantasy XIII, ktorý je tak veľký, že len jeho prvá časť musela byť rozdelená na 3 disky. Pokiaľ testovanie takejto služby niečo prinieslo, tak to je s vysokou určitosťou práve možnosť inštalácie viacdiskových hier z Xboxu 360 na Xbox One!

To znamená, že hry, ktoré sa na starej konzole nezmestili na jedno DVD, sa teraz budú dať nainštalovať na Xbox One bez problémov, samozrejme za predpokladu, že sú tieto hry podporované. Prvou hrou je Deus Ex: Human Revolution, ktorá je novým prírastkom v spätnej kompatibilite a zároveň môže byť prvou takouto hrou, ktorú uvidíme v budúcich Games with Gold. Novinku potvrdil aj samotný Larry Hryb a.k.a. MajorNelson na Reddite. No a aké hry by sme mohli čakať?

V budúcnosti by sa vďaka tejto novinke mohli na Xbox One objaviť aj tituly ako LA Noire, Mass Effect 3 alebo vyššie spomínané Final Fantasy XIII, kde budú uvoľnené možno všetky tri časti. Skrátka, existovalo veľa hier, ktoré sa nezmestili na jeden disk (a PS3 mala výhodu v BluRayoch) a hrať ich bolo celkom zaujímavé. Teoreticky by sa takto mohla do spätnej kompatibility dostať aj Forza Motorsport 3, ktorá bola tiež na 2 diskoch. Teda s tým, že Disk 2 obsahoval len dodatočné trate a autá, inak sa hra dala hrať aj bez neho, len bola poriadne obmedzená.

via VG247

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *