Prečo nie je Xbox App dostupná pre Mac

MacBook Xbox App

Xbox App je super aplikácia, ktorá ponúka množstvo užitočných funkcií. Ja osobne ju používam najčastejšie na chat, no iní ju radi používajú aj na sťahovanie nových hier do Xboxu (na čo sa dá použiť aj Smartglass) a v neposlednom rade aj na streamovanie hier z konzoly do PC, čo je skvelá funkcia, ktorá sa dá využívať v prípade, kedy nechcete rušiť okolie svojou velkou telkou. Aplikácia je však dostupná len na PC s Windows 10 a xboxeri na Macu ostali tak trochu na ocot, keďže oficiálna Xbox aplikácia pre Mac neexistuje. Prečo tomu tak je?

Microsoft nemá problém vyvinúť túto aplikáciu, no zatiaľ sa nenašlo dostatočne veľké množstvo hráčov, ktorí by používali Mac. Preto sa MS rozhodol zatiaľ nevenovať tejto aplikácii priveľkú pozornosť, čo sa ale v budúcnosti môže pokojne zmeniť. Na stránke Xbox Feedback totiž niekto vytvoril anketu už pred rokom, dodnes však zahlasovalo len niečo cez 2 000 ľudí. Nie je nás teda veľa a vyvíjať aplikáciu kvôli 2 000 ľuďom by zbytočne rušilo Microsoft pri vývoji nových produktov. Ale je to škoda, sám totiž používam Mac ako svoju primárnu platformu a keď si chatujem s kamarátmi cez Xbox Live, tak na to musím používať mobil. Pritom appka na Mac by bola lepšia.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *