Project Spark končí

Project Spark

Po nečakanom ukončení vývoja Fable Legends sa Microsoft rozhodol dať červenú ďalšiemu projektu. Hovoríme o Project Spark, ktorý hráčom umožnil vytvárať vlastné hry vo vlastných herných svetoch. No vlastne to bolo niečo ako LittleBigPlanet a Minecraft v jednom.

Počnúc piatkom 13.5., Project Spark bol stiahnutý z obchodov Windows Store aj Xbox Marketplace, takže si ho už teraz nemôžete stiahnuť na žiadne zo svojich zariadení. Súčasne tak Microsoft plánuje definitívne vypnúť servery Project Spark 12. augusta/srpna 2016 s tým, že po tomto dátume už hráči nebudú môcť do hry sťahovať výtvory iných hráčov a ani oni sa už nebudú môcť podeliť o svoje výtvory. Hráči, ktorí si chcú ešte užiť komunitné výtvory, tak majú ešte necelé 3 mesiace na to, aby si stiahli tento obsah zo serverov a uložili ho offline.

Microsoft ďalej odhalil, že Dakota Studios prestali na Projecte Spark pracovať v čase, kedy sa z neho stala free záležitosť, teda na jeseň/podzim minulého roku. Vtedy pracovníci štúdia začali pracovať na iných projektoch, ktoré sa vyvíjajú štúdiá Microsoftu a (potešujúca správa) nikto nebol prepustený. Tí, ktorí si kúpili Project Spark Starter Kit za peniaze, tak dostanú bezplatný kredit, ktorý je možné použiť na nákup nových vecí v Xbox Store alebo na Windows Store. Tento kredit pribudne automaticky, viac info však už na stránke http://xbox.com/spark.

 

Nakoniec Microsoft zopakoval doterajšie úspechy projektu Spark: Tvorcovia vydali 46 content packov, tisícky súčastí a vydali 16 updatov, čo znamená, že v priemere vydávali nový update každé (necelé) dva mesiace. Vznikli stovky livestreamov a videí, ktoré učili hráčov robiť nové veci a ktoré oslavovali komunitu a jej úspechy. Komunita pre zmenu vytvorila tisícky výtvorov z miliónov objektov a vlastností. Vznikali tiež nové fanstránky, tutorialy, fóra, aplikácie a veľa ďalšieho. Microsoft sa tak chce aspoň touto cestou poďakovať za to, čo fanúšikovia Projectu Spark dosiahli. Ktovie, či sa Microsoft ešte bude na podobnom projekte podieľať alebo prenechá túto plochu Minecraftu, ktorý odkúpil od Notcha.

via ProjectSpark

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *