Microsoft chystá veľké herné oznámenie na budúci týždeň

Xbox Logo
Microsoft sľúbil, že sa začne tento rok viac sústrediť na samotné hry, než na hardvér a služby. A zatiaľ čo väčšinu herných oznámení uvidíme na E3, spoločnosť si údajne pripravuje jedno veľké oznámenie, možno už budúci týždeň.

Na fóre Resetera jeden z administrátorov, ZhugeEX, zverejnil obsiahly príspevok o tom, aké sú plány Microsoftu so značkou Xbox do budúcnosti. Tá sa začína na prelome rokov 2017/2018 a spoločnosť sa plánuje viac sústrediť na tri kľúčové body – vydávanie first-party exkluzivítdigitálny ekosystémWindows 10–Xbox prepojenie. Zároveň sa má jednať o prípravné kroky pre úspešný štart budúcej konzolovej generácie, ktorú u konkurencie prezentuje PS5, u nás ešte neznáma konzola.

Prvou vecou je, že Microsoft plánuje použiť rozpočet na nové projekty, ktoré zahŕňajú first-party aj third-party exkluzivity. Informátor vraví, že môžeme očakávať zopár prekvapení, ale väčšina projektov sa objaví až v budúcnosti. V pripravovaných veľkých hrách bude kľúčovým aspektom Xbox Live.

Exclusive Xbox E3 2017

Tento rok tiež môžeme očakávať rozšírenie portfólia služieb. Už dnes máme k dispozícii funkcie ako Xbox Live, Xbox Game Pass alebo Mixer, a táto ponuka sa čoskoro rozšíri. Existuje dokonca možnosť, že Microsoft oznámi tieto novinky v predstihu, zrejme už budúci týždeň. Kľúčové oznámenie nám má ponúknuť prehľad o tom, ako bude spoločnosť v budúcnosti narábať s hrami z Xbox Storu.

Treťou novinkou má byť ďalšie zjednocovanie Xbox One a Windows 10 do jedného Xbox ekosystému. Zahŕňa to napríklad zjednotený Store, Play Anywhere a v budúcnosti aj nejaké ďalšie novinky. Všetko by malo začať tento rok a trvať až do uvedenia novej generácie konzol.

Xbox One and Windows 10

via Resetera

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

3 komentáre

 1. StriderCZ píše:

  Mně by se líbilo propojení Xbox live a Game Passu

  • Rado píše:

   Ja by som privítal gold pass, kde by za vačší obnos predplatného mal hráč, ktorý platí za predobjednávky novinky zadarmo pri nejakých kúpených predobjednávkách, trebárs 3 predplatím a jednu zadarmo.

 2. Jogurtik píše:

  Treťou novinkou má byť ďalšie zjednocovanie Xbox One a Windows 10 do jedného Xbox ekosystému. Zahŕňa to napríklad zjednotený Store, Play Anywhere a v budúcnosti aj nejaké ďalšie novinky. Všetko by malo začať tento rok a trvať až do uvedenia novej generácie konzol.

  Já vidím trošku jinak. Next-gen Xbox měl být kompatibilní předchozí Xbox One a app UWP. Microsoft Store spíš velké změny neovlivní na next-gen Xbox. Akorát novější hry budou fungovat na novej Xbox, ale starej Xbox asi spíš nebude podporovat kvůli hardwarové nároky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *