Fitbit prináša svoju fitness službu na Xbox One!

Fitbit Coach Xbox
Keď Microsoft minulý rok ukončil službu Xbox Fitness, spoločnosť Fitbit v tom zrejme videla obrovskú príležitosť presadiť sa vo svete zdravého života pred televízorom.

Spoločnosť preto predstavila novú aplikáciu Fitbit Coach pre Xbox One a Windows 10, ktorá v podstate priamo nahrádza už vypnutú Xbox Fitness službu. Najlepšie na tom však je, že Fitbit Coach nevyžaduje Kinect! Stačí mať len fitness tracker alebo hodinky od Fitbitu s aktívnym snímaním krvného tepu PurePulse. Zahŕňa to napríklad trackery Fitbit Ionic, Alta HR, Charge 2 alebo Blaze. Firma uvádza, že aplikáciu možno používať aj s inými trackermi, ale degraduje to výsledný zážitok.

Fitbit Coach on Xbox One X

PurePulse totiž v reálnom čase na televízore zobrazuje krvný tep a vie tak prípadne upozorniť, že by možno aj bolo na čase si dať pauzu. Okrem optimalizácie intenzity cvičenia môže aplikácia pri prepojení s PurePulse lepšie analyzovať spaľovanie kalórií. Čo sa už samotnej aplikácie týka, užívatelia majú na výber veľkú zbierku videocvičení zameraných na rôzne časti tela alebo rôzne časové horizonty cvičenia. Väčšina cvičení je dynamická a vyvíja sa na základe spätnej väzby, cieľov a plánov, a pravidelne sú pridávané ďalšie cvičenia. S tým súvisí aj funkcia Odporúčané cvičenia, ktorá je založená na dennej aktivite užívateľa a je plne prispôsobená jej užívateľovi.

A teraz sa dostávame k cene. Aplikácia je dostupná zadarmo, ale na jej plné využívanie vyžaduje predplatné vo výške 39,99€ za rok. V bezplatnej podobe dostanú užívatelia prístup k jednému prispôsobenému programu a výberu zopár audio a video cvičení. Služba je tiež dostupná pre smartfóny.

 

Fitbit Coach
Fitbit Coach
Developer: Fitbit
Price: Zadarmo+

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže ťa zaujať aj...

4 komentáre

  1. Martinedo píše:

    A to ako sa budu hodinky pripajat na xbox? Ten ma Bluetooth alebo to je len pre pc? Som kus stratený ? ak ano, isto si to nainštalujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *