Zbohom, Xbox Fitness!

Xbox Fitness

Xbox Fitness dnešným dňom definitívne končí. Už v priebehu dnešného dňa bude titul odstránený zo Storu a ak ho máte nainštalovaný na konzole, tak ho už nezapnete. Súčasne s odobraním aplikácie z obchodu totiž dôjde k vypnutiu serverov.

Xbox Fitness bol jedným z launch titulov Xboxu One a jednalo sa o aplikáciu, ktorá dokázala v plnom rozsahu využiť schopnosti nového senzoru Kinect. Ten totiž vďaka pokročilej technike dokáže nielen sledovať pohyby, ale tiež dokáže zmerať tep a vedel tak prípadne varovať užívateľov, aby poľavili. Kinect však nepoužíva toľko ľudí, že by sa Microsoftu vyplatilo ďalej podporovať túto aplikáciu a preto došlo k rozhodnutiu, ktoré verných užívateľov Xbox Fitness nepoteší.

Samozrejme nejde o náhle rozhodnutie. Microsoft už minulý rok oznámil, že končí s distribúciou prémiového obsahu a ten sa prestal predávať presne pred rokom. Odvtedy fungovala aplikácia v tzv. režime údržby, kedy sa dala naďalej používať zadarmo, no užívatelia si už nemohli zakúpiť prémiové cvičenia. Xbox Fitness sa tak dal používať s menšími kompromismi.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *