Elite Dangerous predpovedal nedávny objav 7 planét

Elite Dangerous Horizons

Elite Dangerous patrí medzi tie hry, ktoré proste musia byť vo vašej zbierke, ak máte radi vesmír a astronómiu. Hra však v sebe dlhodobo ukrývala jednu predpoveď, ktorá sa ukázala byť správnou len v uplynulých dňoch.

Samozrejme, ide o planéty zo sústavy TRAPPIST-1, ktorých je 7 a podľa zistení NASA môžu byť všetky obývateľné. Prekvapivo, v takmer totožnej podobe sa systém siedmich planét dlhodobo ukrýval v hre. Išlo však o číru náhodu, ktorá prekvapila aj samotných tvorcov. Tí sa rozhodli, že do hry na poslednú chvíľu pridajú systém TRAPPIST-1 a začlenia ho tak do novej bety.

A práve tu prišlo k prekvapeniu: Elite Dangerous už obsahoval planetárny systém so siedmimi planétami v prakticky podobnej lokalite, v akej sa nachádza čerstvo objavená sústava. Rozdiel je však v tom, že stredom systému v hre bol hnedý trpaslík, nie červený. To však už tvorcovia v hre vyladili a v druhej bete Elite Dangerous 2.3 sa bude nachádzať upravený a premenovaný systém TRAPPIST-1, do ktorého budeme môcť cestovať. V reálnom svete však ľudstvu ešte nejaký čas potrvá, kým sa dostane do tohto nového sveta.

Elite Dangerous Core Sys Sector XU-P a5-0 5

Elite Dangerous TRAPPIST-1

via ArsTechnica

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *