Sony: Spätnú kompatibilitu nikto nepoužíva

Sony PlayStation 2 Fat Silver Limited Edition Icon

Dovolím si povedať, že spätná kompatibilita je jedna z najlepších vecí, ktorú Xbox One má. A myslím, že sa zhodneme všetci. Možnosť zahrať si dávnejšie vydané hry bez toho, aby sme museli zapnúť Xbox 360, je skrátka super. Existuje ale minimálne jedna spoločnosť, ktorá nesúhlasí – Sony.

Šéf európskej divízie Sony Interactive Entertainment Europe, Jim Ryan, vyjadril svoju skeptickosť voči spätnej kompatibilite a vraví, že to nie je až taká významná vec. Podľa neho je to síce niečo, čo ľudia chcú, ale keď to dostanú, tak to nepoužívajú. Paradoxne to však vystrelilo predaje hier ako Black Ops 2, GTA IV a Red Dead Redemption 2 do nových výšin. Napríklad GTA IV pre Xbox sa vďaka tomu na čas stala jednou z najpredávanejších hier na Amazone.

Ono, dôvod, prečo si Sony muselo do spätnej kompatibility kopnúť, ani neprekvapí. PS4 síce umožňuje hrať hry z PS3, no len v rámci platenej streamovacej služby a kvalita streamu neoslní. Beží v 720p bez upscalingu a ani odozva nie je okamžitá. PlayStation Now, ako sa táto služba volá, je od minulého roka dostupná aj pre PC a Mac, no tiež je dostupná len v pár krajinách sveta. Takže je tu oveľa menšia hráčska základňa a väčšine stačí jednorázovo službu vyskúšať, zahrať si tam svoje vysnívané tituly ako Beyond Two Souls či Uncharted a následne na službu zabudnúť. Jediná spätná kompatibilita, ktorú PS4 ponúka natívne, je tá z PS2. Hry tu bežia v pôvodnej podobe a sú obohatené o trofeje. Čo je popravde milé, pretože aj ja by som si rád získal 1000(G) vo Vice City a GTA 3.

Xbox One Backwards Compatibility January 2016

via Sector

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Bambino píše:

    Prid….. Sony,keby ju maju,tak by boli vsetci bez seba.Takto je to len velka zavist?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *